100 C. Verharde wegen, niet voorkomende op den legger der wegen en voetpaden. 1. de Stationsweg. 2. de weg over de voormalige Confre-Escarpe. 3. de Lonise-singel over de Berkelbogen langs school H tot de Nieuwstad. 4. de wegen langs en over den Mulderskamp. D. Puin- en Sintelwegen. 1. de weg over den Houtwal. 2. de Marsch wegen. 3. de weg naar Helbergen. 4. de zwarte weg, van den Emmerikschen weg bij het Wambuis over het Hooge West naar den Vierakkerweg. 5. de weg van de Vijfmorgenstraat af tot aan den Zwarten weg. 6. het lijnpad langs den IJssel. 7. de afweg over de Waarden, van den Kanonsdijk tot aan de losplaats. 8. de weg naar Tonden. 9. het voetpad naar Tonden. 10. de weg over de Smeerkamp. 11. de weg over de Ossenwaarden. 12. de weg over Berg en Daal. 13. de wegen over het erve „den Brink." 14. de weg naar de Kijfsdijken. 15. de weg naar de oude mestplaats. 16. de weg langs de touwbaan in de Hoven. 17. de landweg langs den Vliegendijk. 101 De voorgenomen verbetering van de afwatering van den straatweg van Zutphen naar Apeldoorn, met het herstraten van het voetpad ten Noorden van dien weg, werd uitgevoerd. Het verharde gedeelte van den Emmerikschen weg werd over de geheele lengte losgeploegd, onder pro fiel gebracht en na met een laag van gemiddeld 10 cen timeter grove basaltslag te zijn overdekt met een stoomwals vastgelegd. De Martinetsingel van het Vischpoortplein tot aan de IJsselkade werd door het inwalsen van ongeveer 5 centimeter basalfslag, opnieuw onder profiel gebracht. Langs den Vierakkerweg werd over een lengte van ongeveer 1800 M. een rijwielpad aangelegd. De Sintelwegen werden naar behooren onderhouden. Zeer noodig is het, dat in de eerste jaren meer gelden worden toegestaan voor wegverharding, wijl het anders te voorzien is, dat binnen zeer korten tijd een belangrijk bedrag voor wegvernieuwing zal wor den geeischt. Uit den aard der zaak is veel geld noodig voor onderhoud van de wegen. Het op de begrooting toegestane bedrag van ƒ400, voor teren van wegen werd niet verwerkt, terwijl in de vacature van een vierden kantonnier nog niet is voorzien. De onderhoudskosten hebben bedragen voor onderhoud wegen 461S 011 voor aanleg wegen waaronder rioleering en bestrating aan den weg naar Laren om het aan Vlaswinkel in erfpacht uitgegeven terrein1165,75i/,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 52