94 afgestaan onder de verplichting, van zijn kant, een strook hem toebehoorenden grond over een breedte van 4.00 M. onbebouwd te laten liggen en deze als voortuin voor de door hem te bouwen woningen te bestemmen De grond voor verbreeding en omlegging van de straat en ophooging van het talud werd ontleend aan den berm tusschen Noorderhavenstraat en Spoorwegterrein. De bestaande rioleering en de in de straat aanwezige gas- en waterleidingen werden opgenomen en omgelegd en het geheel opnieuw bestraat met het uitkomende materiaal. Een gedeelte van den Martinetsingel ter oppervlakte van 215 ML werd opnieuw onder profiel gebracht en met nieuwe klinkers voorzien. Het gedeelte straat tusschen den Martinetsingel en de Walstraat werd herstraat en 2.50 M. verbreed. Ten behoeve van de bouwing van het by Raads besluit d. d. 10 October 1910 No. 23 aan H. J. Vlas winkel in erfpacht uitgegeven terrein aan den weg naar Laren, werd, zoover de bebouwing plaats vond en de woningen werden goedgekeurd een bestraat voetpad aangelegd langs zijn nieuwbouw, aansluitende aan den weg naar Laren, terwijl de op het uitbreidings plan ontworpen weg W. W. gedeeltelijk werd aangelegd en verhard. Aan den straatweg naar Apeldoorn (Noordzijde) werd over een lengte van 180 M. door gemeentegrond een 25 bij 37'/2 c./m. eivormig cementen riool gelegd. Herstraat werd een gedeelte van de Kattenhaven- straat, de Verlengde Kuiperstraat, de IJsselkade, de Groenmarkt, de Marschpoort, de Ysendoornstraat,' het 95 Vischpoortplein, het Hoornwerk, de Berkelkade, de Reinmakershoek, de Rozengracht, de Houtmarkt, de Spittaalstraat, de Laarstraat, de Sprongstraat, terwijl op onderscheidene andere plaatsen kleine herstellingen plaats vonden. Bovendien werd op het terrein van de Gasfabriek een oppervlakte van 575 ML herstraat. De navolgende eigenaren van huizen, waarvoor stoepen lagen, verklaarden dat deze aan de gemeente toebehooren: H. J. Makkink, Laarstraat Sectie F no 5882. H. Wonnink, 8322. Wonnink, 8593. D. Meerstad, Turfstraat HOI. A. van Eldik, Lange Hofstraat 2752. D. Stolp, Houtmarkt 6441- J. Vergeer, Lange Hofstraat 2766 en 3914. J. de Regteren van Hemert, Beukerstraat 36 4136. J. Mozes, Waterstraat no. 45 8589. j. Zwiers, Nieuwstad no. 32 4240 en 282. Deze stoepen werden vernieuwd of onderhouden. Het trottoir in de Korte Hofstraat van de Groen markt tot aan het Heukerstraatje, gedeeltelijk reeds onbestreden eigendom .van de Gemeente en voor het overige gedeelte volgens verklaring van den heer A. Velders ook eigendom van de Gemeente, is uitgebroken en vernieuwd. Zoo ook het trottoir, door den heer Zwiers erkend als gemeente-eigendom, en gelegen op den hoek van de Nieuwstad en de Halterstraat. Voor deze vernieuwing werden gebruikt hydraulisch geperste

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 49