7 90 werden voor de tweede en laatste maal geheel gereed opgeleverd. Bij toezending van het bestek voor de verbeferino- van de ventilatie van school F in de Hoven werd de wensch te kennen gegeven, dat behalve eenige wijzi gingen in de wijze van ventilatie ook eenige andere werken in het bestek werden opgenomen, als afzetting schoolterrein en verplaatsen van de pomp. In verband hiermede werd de begrootings-post volgn. 129 (left, d) verhoogd, het werk aanbesteed en de kozijnen met ramen te voren geheel pasklaar gemaakt. In de Paaschvacantie 1912 zullen deze ramen worden ge plaatst en zal hef werk worden opgeleverd. Van school O in de Waterstraat werd de losge- vroren topgevel met afdekking gedeeltelijk afgebroken en opnieuw opgemetseld; van dit dak werden de hoekkepers en de vorsten belangrijk vernieuwd. De schooltuin bij school H werd in overleg met het hoofd van de school opnieuw aangelegd en onder houden. In de Gymnastiekschoo! werd een gedeelte van den vloer met onderleggers vernieuwd. De riemen van de Zweefmolen werden nagenoeg geheel vernieuwd ter wijl een van de paarden geheel opnieuw met'leer werd overtrokken. Van de Hoogere Burgerschool werd al hef buiten- verfwerk geheel hersteld en overgeschilderd. De ter reinen achter de Hoogere burgerschool werden door een hooge ijzergaas afsluiting van den openbaren weg gescheiden en als botanische tuin aangelegd. Tot toegang naar den tuin werd in het verlengde van de 91 achterdwarsgang een kozijn met deur in den buiten muur geplaatst, waardoor van uit de school hiervan gebruik kan worden gemaakt. De eiken dorpels van de ramen in het sousterrein werden vernieuwd. De oude zuurkast in het lokaal, dienende tot berging van natuurkundige instrumenten, werd met eternietplaten gedicht. In de directeurskamer werd een nieuw cocostapijt gelegd, een nieuwe vulkachel geplaatst, en werden twee horren van glas in lood voor de ramen geplaatst. In de Scheikundelokalen werden de aanwezige kasten afgeverfd. Op de binnenplaats van hef Gymnasium werd de standplaats voor de rijwielen bestraat. De kosten aan de verschillende gebouwen, met inbe grip van het onderhoud van het meubilair, hebben bedragen voor de bewaarscholen 686.4S. voor de scholen L. O. met inbegrip van de verbeterde ventilatie van School F in de Hoven 3376.67ll2. van de gymnastiekschool 420.70' van de Hoogere Burgerschool (B. A. School) 2517.531 van het Gymnasium 580.44. Pompen. Deze zijn de navolgende 1 in de Waterstraat. 1 in de Kuiperstraat. 1 aan de Zaadmarkt. 1 aan de Houtmarkt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 47