geheel hersteld, de oude verweerde verflaag van de zandsteenen banden en lijsten zooveel mogelijk met zorg afgeborsteld en de uurwerkwijzers met cijfers en de haan opnieuw verguld. Bij de herstelling van de uurwerkborden op den weerkant bleken deze zoodanio- verteerd en verstikt dat hiervoor twee nieuwe wijzer^ borden van eternietplaten werden aangebracht. De toestand van de leibedekking achter deze borden bleek zoo slecht te zijn, dat deze noodzakelijk gedeeltelijk ver nieuwd moest worden. Ook de houten balusters op den tweeden omloop met de vier groote hoekvazen moesten noodwendig vernieuwd worden. Bij deze her stelling bleken de hoekvazen (eikenhout), zeer waar schijnlijk eertijds geplaatst ter vervanging van zand steenen vazenin zoodanig slechten staat, dat her stelling onmogelijk was. Hiervoor werden zuiver naar het oude model nieuwe holle hoekvazen van gewapend beton gegoten, die in het voorjaar van 1912 geplaatst zullen worden. De bliksemafleiders werden eenmaal beproefd en in goeden toestand bevonden. De onderhoudskosten aan een en ander hebben be dragen f 1006.94. Gebouwen bestemd voor liet openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende: 1. De bewaarschool op den Paardenwal. 2. De bewaarschool in de Hoven, met woning voor de onderwijzeres. 3. School A hoek Lombardsteeg en Oude Wand. 4- B/C aan de Gasthuisstraat. 89 5. School D aan den Tadamasingel. 6. E in de Polsbroek. 7- F in de Hoven. 8- G in de Waterstraat. 9- H aan den Louisesingel. '0. I aan de David Evekinksfraat. 11. De Gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein. 12. De lokalen voor de Rijksnormaallessen boven de school in de Waterstraat. 13. De Hoogere Burgerschool en de Burgeravond school met portierswoning in de Waterstraat. 14. Het Gymnasium en de daarbij behoorende claviger woning. Met de gedeeltelijke vernieuwing van de vloeren in de Bewaarschool op den Paardenwal werd voortgegaan. Ook dit jaar werd 40 M?. vloer met vloerribben ver nieuwd de overtollige grond werd verwijderd en ventilatie onder den vloer aangebracht. Het buitenverfwerk van de bewaarschool in de Hoven werd geheel hersteld. In beide scholen werden in eenige lokalen banken hersteld en opnieuw geverfd. Van de scholen A en D werd het buitenverfwerk geheel hersteld. In school B/C en D werden eenige klassen meubi lair geverfd terwijl in school D twee wandrekken met stokken werden gehangen voor het onderwijs in vrije en ordeoefeningen. Ook werden op de binnenplaats van deze school 2 vaste kasten aangebracht tot ber ging van schoolbehoeften. De werken behoorende tot verbouwing van school D

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 46