86 verkeert werd deze ter voorkoming van ongelukken m April 1910 afgesloten. Klachten over dit buiten ge bruik stellen, zijn tot nog toe niet ingekomen. Bij besluit van den Raad d.d. 3 April 1911, werd goedgekeurd de aankoop van perceel Kad. Sectie F no. 3296, Lange Hofstraat no. 3, welk perceel werd aangekocht met inbegrip van alle onkosten op den koop vallende van den Heer E. F. J. van Bruggen voor de som van f 7474,83. Het gebouw werd tegelijkertijd bestemd voor de bureaux gemeentewerken, landerijen, reiniging en voor de controle der gemeentebelastingen. Voor delnrichtina der verschillende bureaux en de noodzakelijke inwen dige verbouwing werd een bedrag van f 1700.toe gestaan. De oude timmerwinke! met bijbehoorend kantoortje werd ingericht tot kantoren ten dienste van de afdeeling Gemeentewerken. De verbroken gevel bij den ingang naar de vroegere timmerwinke! werd weer in den oorspronkelijken toestand teruggebracht. De ruimte onder en achter de trap naar de verdie ping werd ingericht tot rijwielbergplaats en closets terwijl de overige kamers zooveel noodig werden her steld en geschilderd. Op de le verdieping werden de twee kamers aan den voorkant hersteld en in gebruik gegeven aan den dienst gemeentereiniging, terwijl de twee achterkamers met wachtkamers na zooveel moge lijk hersteld, behangen, geverfd en van nieuwe vloeren te zijn voorzien, in gebruik werden gegeven aan den controleur der gemeente-belastingen. Op de tweede verdieping werd een kamer met bergplaats ingericht voor de afdeeling landerijen.- De bovenzolders dienen 87 verder als houtzolders, terwijl de oude kalkkelder als zoodanig in gebruik is genomen. Bij besluit van den Raad van 3 April 1911 werden gelden toegestaan voor het egaliseeren van een speel terrein op den hoek weg naar Laren en weg over den Leeuwerik. De daarvoor aangewezen gronden werden zooveel noodig afgegraven en aangevuld, een flinke diepe sloot werd om het terrein gegraven en ter ver krijging van meer vastheid van den bodem werd het terrein gewalst. De terreinen werden in gebruik genomen en het toezicht daarover opgedragen aan het Bestuur van de Afdeeling van den Bond voor Lichamelijke Opvoeding, die zich daarmede wel heeft willen belasten. Tijdens het gebruik is gebleken dat het speelterrein zal moeten worden onderhouden ten einde een vlak effen veld te houden. Ter voorziening in drinkwater werd nog een stand pijp op de waterleiding geplaatst. Torens. De torens werden met de daarvoor toegestane gelden zoo goed mogelijk onderhouden. Ondanks de herstel lingen, de laatste jaren aan de leibedekking van de R. K. Kerktoren uitgevoerd, blijft steeds de toestand zeer slecht en bij stormweer gevaarlijk voor de omwo nenden. Ook dit jaar werden eenige lantaarnruiten op particuliere binnenplaatsen vernield door afvallende leien der bedekking. Het inwateren van enkele kap constructies kan tengevolge van den slechten toestand van de bedekking niet geheel voorkomen worden. Het buitenverfwerk van den Wijnhuistoren werd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 45