70 14. de bad- en zweminrichting in de gracht langs den Graaf Otto Singel. Aan de verschillende gebouwen werden de voor on derhoud en vernieuwing toegestane bedragen verwerkt. De onder 12 en 13 genoemde inrichtingen eischen dringend geheele vernieuwing. Het gebouw met koffiehuis op de veemarkt werd opnieuw geverfd. Het buitenverfwerk aan de gevels van de Latijnsche school werd hersteld. Een kamer in de conciërgewoning bij de Latijnsche school werd opnieuw behangen. In het belastinggebouw op den hoek Waterstraat en Verlengde Kuiperstraat werden de lambriseeringen in de beneden- en de bovengangen geverfd en de wanden met gobeline waterverf behandeld. Het verfwerk van den buitengevel met blinden van het gebouw in den Geweldigershoek werd hersteld Het zwembassin van het rivierbad werd verdiept door uitgraving en de uitkomende grond op den naast het bad geprojecteerden weg gebracht; tot toegang naar het bad bovenstrooms werd een trap in den muur uitgehakt, waardoor het geregeld verleggen van de brug bij veranderlijken waterstand werd voorkomen. De longeerplaats werd voor de tweede en laatste maal geheel gereed door den aannemer opgeleverd. Aangekocht werd het onder 11 genoemde perceel hoek Pelikaanstraat en Spittaalstraat No. 24, kad. Sec tie F No. 7897 voor 5656,teneinde door een ge deeltelijke verbouwing een belangrijke verruiming van de straat op dien gevaarlijken hoek te verkrijgen. 71 De huur van de lokalen in de voormalige Latijnsche school, in gebruik bij het Kadaster, werd opgezegd tegen 1 Juli 1912. Door het Rijk werd tegen 1 Mei 1912 de huur op gezegd van het bij de Koloniale Reserve ingebruik zijnde gebouw aan het Armenhage. De voor onderhoud uitgegeven gelden aan de ver schillende gebouwen en inrichtingen, hebben met in begrip van 440,— voor het uitdiepen van het bassin bij het zwembad op de rivier 2539,25 bedragen. Gemeentegronden en Landerijen. De na te noemen perceelen werden verkocht of in erfpacht uitgegeven Aan H. T. Brandenbarg een gedeelte van de weide het Zwanenvlot, groot 34,50 ML, tegen een jaar- lijkschen canon van f 5. Aan P. Broekhuizen, zaakwaarnemer voor den heer Denneboom te Enschede werd voorwaardelijk in erf pacht uitgegeven een gedeelte van de Marschweide ten Noorden van het Gasfabriekterrein tot een opper vlakte van 20,000 ML tegen een canon van 2 cent per ML Bij besluit van 3 April 1911 is wederom verhuurd aan G. Azink een stukje gemeentegrond, kad. Sectie F No. 8512 aan de Rozegracht, voor den tijd van 6 jaar. Aan R. Cornegoor werd verhuurd tof 1 Mei 1914 het perceel aan den Emmerikschen weg, kad. Sectie C. No. 841, groot 4960 ML voor 225,— per jaar.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 37