68 waardoor met ingang van 1 Januari 1912 de Hoofd opzichter der Landerijen ais zelfstandig hoofd van dienst der Landerijen zal optredende dienst der Lan derijen dus niet meer onder Gemeentewerken ressor teert. Blijkens schrijven van 13 Juni 1911 werd door Bur gemeester en Wethouders de dienst der desinfectie aan de zorg van den Gemeente-Architect onttrokken en deze gebracht bij de Gemeente-Reiniging. A. Gebouwen, eigendommen en inrichtingen, niet bestemd voor den publieken dienst. Deze zijn de navolgende: 1. de kelder onder hef Wijnhuis, verhuurd voor f 85,per jaar. 2. de woning op het Oudewand, verhuurd voor 300,— per jaar. 3. het gebouw voor woning en koffiehuis en de beide stallen bij de veemarkt, verhuurd voor f 1100,per jaar. 4. de woning, stallen en schuur op het erve „den Brink", verpacht voor 255,— per jaar. 5. de vooimalige Latijnsche school bestaande uit: a. de kelder, verhuurd voor f 84,— per jaar. l>. de landbouwwinterschool met conciergewo- ning, kosteloos aan liet Rijk afgestaan. c. liet bureau en laboratorium van den provin cialen zuivelconsulent, verhuurd aan de Pro vincie voor 200,— per jaar. 69 cl. de openbare leeszaal en bibliotheek, kosteloos afgestaan aan de Commissie voor de openbare leeszaal. e. de lokalen, tijdelijk in gebruik gegeven aan het Departement van Oorlog tot berging van wapenen enz. voor het detachement wielrijders. 6. het gebouw op den hoek der Waterstraat en Verlengde Kuiperstraat, met conciërgewoning, aan het Rijk verhuurd voor verschillende belasting kantoren, voor 2250 per jaar. 7. de voormalige Werkschool in den Geweldigers- hoek, des winters kosteloos in gebruik bij de Commissie voor de kindervoeding. 8. het gebouw aan het kerkhof, beneden verhuurd aan het Rijk ten behoeve van den Raad van Beroep voor de Ongevallenwet, voor 400, per jaar. 9. de kazerne Burgerweeshuis, verhuurd aan het Rijk ten behoeve van de Koloniale Reserve, voor f 2000,— per jaar, tot 1 Mei 1912. 10. de overdekte longeerplaats op de veemarkt, in gebruik gegeven aan de Provinciale Regelings- Commissie voor de paardenfokkerij in Gelderland, voor 50,— voor elke keuring. 11. het huis aan de Pelikaanstraat waarvan de boven woning tot 31 Juni 1914 verhuurd aan R. Meijer, tegen 190,— per jaar. 12. de bad- en zweminrichting bovenstrooms in de rivier de IJssel. 13. de badinrichting bovenstrooms in de rivier de IJssel.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 36