Bijlage P. 32 totdat de tour van begeving by ieder heer Olderman en Oildemeester is rond geweest, wanneer dezelve, van boven af, wederom zal beginnen en vervolgen als zooeven is vastgesteld. Om echter alle inconvenientien, in het vervolg, bij de begeving der huysjes, wanneer nieuwe heeren Older- lieden en Gildemeesteren van Anthony Grote Broeder schap zullen ziin aangesteld, te vermijden, zullen de heeren Olderlieden zoo uit den magistraat als ridder schap, ook de Gildemeesteren, dewelke vervolgens zullen aankomen, vooraf de oude aanweezende heeren Olderlieden en Gildemeesteren op haar tour de begeving zien doen, voor en aleer de nieuw aangekomene over de collatie van een open gevallen huysjen op haar tour zullen kunnen disponeeren. Daar de begeving van het poortiershuisje van de gewoone wijze (artis uitgeslooten, zal de collatie hiervan door de gezamenlyke heeren Olderlieden en Gildemeesteren ex massa geschieden, en zullen nu en altiid, zonder aanzien des persoons aan een paar ge trouwde lieden, van de middelmatige ouderdom, be kwaam en van een goed gedrag, zonder te vermogeu kinderen of iemand anders, 200 min als de andere inwoonders van dit hofje, by zich te laten inwoonen, gegeven worden, zonder eenig ontgeltenisse, daar het de post van dezelve zal weezen, op ziin fiid de poort te sluiten en te ontsluyten, de plaatsen straat, zoo op als voor het hofje schoon te houden,zorg te dragen voor de gooten en rioel, in 't byzonder voor de pomp, dat aan dezelve geen nadeel toegebragten bij harde vorst gedekt worden; ook dat het secreet zindeliik zy, en ingeval van Bijlage P. 33 eenig ongemak aan het een of ander genoemde ofte aan de huysjes, ofte ook als deze kwalyk bewoond wierden, in het byzonder bij andere voorkomende zaken of omstan- digheeden, als van ziektens, overlijden der bewoonde- ren, van alles aan den rentmeester dadelijk kennis moe ten geven, teneinde in dezen de noodige voorzieninge gedaan worden. Zullende dezelve behalvende vrije inwooning, meede genieten de boter en de rogge gelijk de andere in woonders van dit hofje en bovendien met de eerste vacerende dubbelde preuvinge gebeneficeerd worden. En daar tot gemlde poortiersplaats een paar bekwame lieden gevordert worden, zal byaldien dezelve door ouderdom, ziektens of om andere reeden, onvermogend wierden geoordeeld deze post langer waar te nemen ofte wel de man kwam te overlijden, het aan heeren Olderlieden en Gildemeesteren ten allen tijde, zoodra (zy) zulks noodig oordeelden, vrij staan dezelve te ver plaatsen bij vacature, in een der andere huysjes met een enkelde in de plaats der dubbelde preuvinge, waarmede zij zich zuilen moeten tevreden houden en in geval het onverhooptelijk gebeurde, dat zij aan het gerequireerde niet mogten komen na den eisch te voldoen, of door hun slegt gedrag zich te buiten gongen, alles ter be oordeeling en erkentenissen der heeren Olderlieden en Gildemeesteren zoo zullen dezelve dadelyk van haar post ontslagen en uit het hofjen gezet worden, zonder be houd hunner preuvingen, teneinde de poortiersplaats in allen gevalle wederom door een paar andere be kwame lieden op voorz. manier vervuld worden. Ten laatstenopdat dit hofje in een goede staat

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 236