Bijlage P. 24 opgericht, waervan een dubbeldt is by de papieren, de meergemelde huisjens concerneerende, waertoe sy behooren met de daedt gehouden te worden, sich geheelick verlaetende op liaerer weledelheden goede wil, godtvruchtige yver, ende oprechte trouw, by ende met dese tot behoef ende aen de voorgenoemde heer en vrouw Schomaecker ende der selver erven afstaet van 't recht ende bewindt, welck siin hoogwelgb. daeraen ende daervan hadde, ende het op de voet ende in de manier hiervoor beschreven volcomenlick ende onwederroepelick overgeeft. Ende de heer ende vrouw Schomaecker samen ende elck bysonderlick 't selve alsoo overnemen cracht deses ende beloven in 't overgenomen bewindt ende bestier van de voor gespecificeerde twintig huisen ofte huisjens ende van elck derselve sonder onder scheidt exactlick te observeeren 't oudt gebruick, ende soo als het hiervoor uytdruckelick staet ter neder- gestelt, ende deselve by haer recht ende gerechtigheidt in conformiteit van 't godtvruchtig oogmerck der fondateurs te maintineeren, ende te trachten soo veel mogelick te bevorderen, wat tot derselver onderhou ding ende welstandt strecke. Tot volstreckte naecoming van al 't voorstaende miin heer Van der Heil ende heer ende vrouw Schomaecker verbinden haere en haerer erfgenaemen persoonen ende goederen, met onderwerping derselve aen de rechtsmacht ende bedwang van alle heeren hoven ende gerichten, ende bysonderlick van 't pro- vinciael hof des Hertogdoms Gelder ende Graeffschaps Zutphen, ende met afstandt van alle bedenckelicke Bijlage P. 25 middelen, die hiertegens voorgeworpen souden con- nen worden. Hiervan twee alleens luidende wedersiidts eigen- handiglick onderteeckende acten gemaeckt ziin, één om aen de weivoorn, heer overhandigt te worden, ende één om bij de heer ende vrouw Schomaecker te verblyven. Alsoo gedaen nae voorgaende onder handeling in de maendt van Junius in 't jaer onses Heeren duisent sevenhondert negen ende twintig. C. V. D. HELL. J. SCHOMAKER. M. V. BA1JEN. (Oorkonde op papier, aanwezig in het archief van het Ruitershofje).

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 232