Bijlage P. 22 danige coopspenningen de noodige reparatien ende onderhoudingen der huisen besorgt ende 'oecostigt wierden. Dit recht ende dese dispositie is op 't af sterven van de hoogwelgeboorene vrouw Lumma Ruiter, douairière van de hoogwelgb. heer Casijn van der Heil tot 't Holthuis etc. alsoo gedevolveert in aen de familie van Van der Heil successivelick tot aen de laetst overledene Hoogwelgeboorene vreule Oeertruidt Van der Heil. Uyt deses naelaetenschap 't voorschr. recht ende despositie gelaeten is aen liaer hoogwelgb. eenigste erfgenaem de hoogwelgebooren heer Casijn Van der Heil tot de Wildtbaen, Claerbeeck, Vieracker, etc. eerste raedt ende stadthouder van de leenen. Sijn hoogwelgb., considereerende van desselfs convenientie niet te zijn, noch van desselfs kinderen, waervan niet waerschijnlick is, dat lichtlick iemandt binnen Zutphen gae resideeren, te houden 't opsicht ende de besorging van de voorbeschrevene weduwe- ende armehuisjens, sochte sich daervan te ontdoen, soo nochtans, dat 't godtvruchtig oogmerck der voor- saeten allesins betracht ende uytgevoert worde met op de voorgesegde wijse de voorschr. weduwe- ende armehuisjens, sonder dat eenig van de twintige oyt ofte oyt gealieeneert worde, nae behooren worde onderhouden, ende sich daertoe verbinde die 't voor- sch. recht er.de dispositie van sijn hoogwelgb. moge overnemen: ende daerom te meer tot soulagement ende beter onderhoudt van de behoeftigste van die van tiidt tot tiidt daerin woonen sullen. Sijn hoogwelgb. ver bindt zich ende sijne erven met onderwerping aen de rechtsmacht ende bedwang van alle heerenhoven Bijlage P. 23 ende gerichten ende bysonderlick van 't Hof deses Hertogdoms ende Graefschaps, jaerlicx in November aen handen van die goedtvinden sal 't voorschr. recht ende dispositie over ende op sich te nemen, te sullen betaelen tachtig gulden aen rent, welcke van de twee- duisent gulden hoofdtsomme wylen de hoogwelgebooren heer Johan Ruiter etc. tot Vieracker etc. by beslotene dispositie van de 10 Nov. 1677 aen de voorschr. arme heeft gemaeckt: totdat sijn hoogwelgeb. dit capitael met genoegsaeme seeckerheidt sal belegt hebben onder een ander, die vervolgens de 80. gl. jaerlicx sich op 't bondigst verplichte te voldoen aen die in de tiidt sal hebben 't veelgemeldt recht ende dispositie. De weivoorn, heer Van der Heil, Iaetende vernemen on der andere by de weled. heer Joost Schomaecker, der rechten doctor, stadthouder van 't landtdrost- ampt der Graeffschap Zutphen, ende sijn weled. ehevrouw vrouw Margareta van Baijen, die van 1726 af op versoeck ende voor de overledene vreule Van der Heli de administratie van de voorschr. weduwen ende armehuisjens gehadt heeft, aen wie haer weled. ed. mochten geraeden vinden dat 't voorschr. recht ende dispositie overgegeven worde: bij dese gelegen- heidt haer weled. ed. verclaert hebben niet onge negen te siin, op de voorbeschrevene wyse de besor ging ende bestiering van de weduwen- ende arme huisjens op sich te nemen. Sijn hoogwelgb. nae aen Willem Nyenhuis ende siin huisvrouw Oeertruidt van Alckmaer ingewilligd te hebben de bewooning van 't huis in de Backerstraet nae de inhoudt van de acte daervan de 26 Apr. 1729

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 231