Bijlage P. 16 drie gulden aan eiken bewoner per jaar zou op houden. Zij namen daarentegen op zich, om voor het onderhoud der huisjes en het schoonhouden der schoor- steenen te zorgen, met uitzondering van het glaswerk, waarvan de herstelling voor rekening der bewoners kwam. Oelijk wij op biz. 7 meedeelden, lieten Olderiieden en Gildemeesteren na aankoop van het collatierecht der huisjes in Ruyters gang informeeren „wie de tegenswoordige bewoonders van voorm. huysjes zijn, en op wat fundament of conditie dezelve door hun bezeten worden." Ze deden dit, omdat er geen stich tingsbrief van het Ruitershofje bestaat, waardoor zij ingelicht konden worden. Als een gevolg van dat onderzoek werd na de vol tooiing van het Ruitershofje (in het begin van 1789) den löden November 1789 het reglement vastgesteld, hetwelk als den stichtingsbrief van liet Ruitershofje is te beschouwen, dat, gelijk wij zagen, door de zorg van Olderiieden en Gildemeesteren der Sint Anthonie Groote Broederschap van eene groep armhuisjes tot een hofje of gesticht is geworden. De voornaamste bepalingen in dat reglement, o.a., dat men minstens 50 jaar oud zijn, 8 jaar te Zutphen gewoond hebben en den Nederl. Hervormden gods dienst belijden moest, om in het Ruitershofje opgeno men te kunnen worden, komen nog voor in het thans geldende reglement van 6 Maart 1899 2). 1) lk heb dat reglement laten afdrukken in bijlage IV. 2) Dit reglement is opgenomen in liet Gemeenteblad, no. 115. Bijlage P. 17 Bijlage 1. Richteren en Schepenen van Zutphen bekrachtigen de statuten der Sint Anthonie Groote Broederschap. 11 April 1451. Aenhevynghe 1) ind Fundacie der Bruederschap Sunte Anthonys. In den naemen der heilligen drievoldicheyt, des Vaders ende des Zoens en des heiligen glieystes, amen Wy richteren ende scepene der stat van Zutphen doen kont aisoe sommige van onsen meddeburgeren ter eeren Gaedes van hemelrick ende siinre gebenediden moeder Marien ende des heiligen vaders Sunte Anthonys aengenaemen ende begonnen hebben ene broederscap van den heiligen vader Sunte Anthonys, soe bekennen wy voer ons ende voer onse naekomelinglie, dat wy aengesyen hebben den gueden gront ende meynynge onser medeburgere, den sie hierynne hebben, als die eere Gaedes ende behulpe, troest ende laefnysse armer menschen, ende hebben daerumme die selve broeder scap des heiligen vaders Sunte Anthonys toegelaeten ende gesteediget 2), toelaeten ende stedigen aver- myts desen tegenwordigen brieve in manyeren ende voirwerden hiernae bescreven. Ais dat die broedere van der bruederscap van Sunte Anthonys voirs. dat aisoe voegen ende bestellen sul- 1) Aanvang. 2) Bekrachtigd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 228