Bijlage O. 2 leerling der eerste en één der tweede klasse verlieten de school voor het einde wegens vervulling hunner militieplichten, een leerling der tweede klasse wegens ziekte en een leerling van deze klasse zonder opgave van redenen. Van deze leerlingen waren 5 gehuisvest bij hun ouders in de stad, 11 hadden kost en inwoning bij ingezetenen, 25 reisden per rijwiel, tram of trein dage lijks naar hun ouderlijk huis. Beurzen werden niet toegekend, evenmin werden leerlingen kosteloos toegelaten. Het onderwijs. De lessen begonnen Dinsdag 10 October 1911 en ein digden voor de eerste klasse op Donderdag 28 Maart 1912 en voor de tweede klasse op Donderdag 4 April 1912. Na afgelegd overgangsexamen werden tot de tweede klasse bevorderd 19 leerlingen, waaronder één voor waardelijk. Twee leerlingen werden niet bevorderd. Aan 14 leerlingen der tweede klasse werd een dip loma uitgereikt; 2 leerlingen konden daarvoor niet in aanmerking komen. Gedurende den cursus werden verschillende excursies gemaakt o. a. naar het Rijkslandbouwproefstation te Wageningen, naar de suikerfabriek te Oosterbeek, naar de vischvijvers der Nederlandsche Heidemaat schappij te Vaassen, naar het remontedepöt te Millingen, Bijlage O. 3 naar een paar zuivelfabrieken in de omgeving, terwijl eenige malen een bezoek werd gebracht aan een paar magazijnen voor landbouwwerktuigen hier ter stede, naar de stallen van de cavallerie en naar den hier bestaanden proeftuin. De lessen werden trouw gevolgd en het gedrag van de leerlingen was goed. Voor den Directeur, De Leeraar aan de Rijkslandbouw- winterschool, H. D. ZELDERS. ZUTPHEN, 24 Mei 1912.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 219