Bijlage N. Bijlage N. 15 Exploitatie. In de exploitatie kwam geen verandering. Zooals te voren is gezegd, is vooral voor het administratief gedeelte van dezen dienst, de verandering van kantoor een groote verbetering te noemen. Voortdurend wordt aan de geheele exploitatie de noodige aandacht gewijd en wordt getracht langs ge- lijdelijken weg steeds die verbeteringen aan te brengen, die mede met het oog op de beschikbare middelen, mogelijk zijn. Zoo is b.v. in dit jaar gemaakt een soort asphixiatie-toestel, waardoor het thans mogelijk is, honden, katten, enz. snel en pijnloos af te maken. Enkele ingezetenen hebben dan ook reeds gebruik gemaakt van deze gelegenheider werden op verlan gen kosteloos negen honden en twee kaften afgemaakt. Het is zeker niet geheel onjuist te veronderstellen, dat deze dieren anders hun einde in een der grachten ge vonden zouden hebben, waarvan verontreiniging het gevolg geweest zou zijn. Dit jaar werd voor het eerst de Reiniging belast met de zorg voor de maatregelen tot beteugeling van het mond- en klauwzeer, voor zoover deze door de Ge meente genomen dienen te worden. Den 25sten Juli werd het eerste geval van mond- en klauwzeer ge constateerd in een weide aan den Marschwegdit ge val werd weldra gevolgd door andere. In het geheel werden in deze gemeente 10 weiden, waarin totaal 62 runderen, besmet en 6 weiden, waarin 25 runde ren, verdacht. Behalve de wettelijk voorgeschreven borden, werden bij de toegangen tot de weiden, waarin

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 215