Bijlage N. 8 tonnen nu nat van het wasschen medegenomen worden, zoodat de wagens altijd nog wat nat worden van binnen en de tonnen bij liet neerzetten in de woningen dikwijls een natten kring op den grond achterlaten, wat meestal zeer onaangenaam gevonden wordt. Door het in het eind van 1911 i„ gebruik nemen van nieuwe registers is gebleken dat de beschrijving van het aantal uitstaande tonnen nog niet juist is; in 1912 zal daarom een nieuwe beschrijving plaats hebben en zullen in het volgende verslag de juiste getallen worden opgenomen. b. Beerputten. De petroleummotor, die indertijd als tweedehands motor voor de pneumatische machine was aangeschaft, begon ernstige teekenen van slijtage te vertoonen! Door bijzondere omstandigheden kon een in zeer goeden staat zijnde benzinemotor worden overgenomen. Deze is in de eerste helft van dit jaar in gebruik ge nomen en voldoet uitstekend. Hij loopt veel regel matiger, wat de luchtpomp ook ten goede komt. Er werden dit jaar 103 beerputten geledigd. Verzameling van haardasch en vuil. In de verzameling van haardasch en vuilnis kwam dit jaar geen verandering. De hoeveelheden vuilnis, op een dag verzameld, varieeren in de verschillende jaargetijden nog zeer' De kleinste hoeveelheid 9,5 M3. werd verzameld op 28 September en de grootste hoeveelheid 24 M3 op 8 April. Bijlage N. 9 Straatreiniging. In het bezwaar, genoemd in het vorig jaarverslag, ten opzichte van het schoonhouden van voetstraten en gooten, waar dit volgens politie-verordening aan de bewoners is opgedragen, kwam geen verandering. Het gebeurt nog dikwijls, dat bewoners de goot voor hun woning niet in verband met de straatreini ging schoonhouden, zoodat het meermalen voorkomt, dat wanneer de straat door de gemeentereiniging is schoongemaakt, de bewoners hun voetstraat en goot doen reinigen en het saamgeveegde vuil aan hoopjes op de rijstraat deponeerenook worden sommige gooten zeer weinig of in het geheel niet schoonge maakt waardoor de straat er dan slordig en vuil uitziet. Het zou aanbeveling verdienen de betreffende arti kelen in de Politie-Verordening te laten vervallen en het schoonhouden van de geheele straat aan de Rei niging op te dragen. Met genoegen wordt hier geconstateerd, dat door den heer Gemeente-Architect, waar dit mogelijk is, een andere vorm aan de gooten gegeven wordt, wat het schoonhouden zeer vergemakkelijkt. Ook in den vorm der straatkolken wordt door genoemden hoofdambtenaar steeds getracht het gemakkelijk reini gen in de hand te werken. In den veegdienst kwam geen verandering; zooveel mogelijk wordt er met de veegmachine geveegd. Deze machine heeft dit jaar gedurende 376 uur gewerkt, waarbij 488,5 M3. veegvuil verzameld werd. Dit laatste is belangrijk meer dan in het vorige jaar; toen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 212