Bijlage N. 4 Materiaal. In het onderhoud van het materiaal kon dit jaar op veel betere wijze worden voorzien, doordat voor de ijzerreparatien een smid in dienst genomen is, die tevens voor het hoefbeslag zorgt. Het behoeft bijna geen nadere vermelding, dat daar door, met minder tijdverlies en grondiger, aan reparatie van de verschillende wagens en andere gereedschap pen aandacht geschonken werd. De paarden worden bovendien niet meer met het idee om er aan te ver dienen van hoefbeslag voorzien, doch de hoefsmid stelt er persoonlijk een eer in, de voeten van de paar- ken voortdurend goed te onderhouden. Hierdoor wordt niet alleen geld bespaard, doch het is zeer in het be lang van de paarden zelf. Ook ontstaat nu geen tijd verlies meer door het heen en weer brengen van de paarden en de materialen, zooals voordien het geval was, terwijl gedurende den winter gebleken is, dat het voor den dienst zeer nuttig was, om bij gladheid en sneeuw den hoefsmid voortdurend bij de hand te heb ben. Deze verandering is bovendien niet duurder, zoo als de cijfers voor dit jaar uitwijzen. In dit jaar werd aangeschaft een slagerstonnenwagen en een aantal slagerstonnen. Aan het einde van het jaar bestond het rollend materiaal uit 4 vierwielige vuilniswagens met zelfsluitende kleppen, 5 ijzeren tonnenwagens, 1 veegmachine, 3 vierwielige modderwagens, Bijlage N. 5 1 modderkar (oud), 2 sproeiwagens (inhoud 1500 en 2000 L.), 1 stortkar, 1 lage kar voor het vervoer van rommel (oud), 1 lange wagen, 6 vierwielige beertenders, 1 motorluchtpomp, 2 pneumatische beertenders, 1 slangenwagen, 5 ijzeren handveegkarren, 1 houten handveegkar, 3 groote kruiwagens, 3 kleine 1 klein houten sproeikarretje en 1 slagerstonnenwagen. Bespanningen. De gezondheidstoestand der paarden laat over het algemeen niet te wenschen over. Zij staan voortdurend onder toezicht van den gemeenteveearts Volgnummer. Naam. Jaren oud bij aankoop. Ge slacht. Aange kocht. Koop som. Bijzonderheden. 1 Jans. 6 Merrie. Mei 1910. 575, Donkere vos, bles. 2 Ferry. 4 Ruin. 550,— IJzerscliimmel. 3 Vos. 4 510,— Vos, witte manen. 4 Manus. 6 W 500,- Donkere vos, bles, maanoog. 5 Guus. 3A >1 465.- kol. 6 Kobus. 4 515,— bles. 7 Frans. 4 500,— Roodschimmel, bles. 8 Marie. 5 Merrie. V J) 530,- Vos, druipkol.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 210