Bijlage N. 2 De geest onder het personeel is goed te noemen. Slechts enkele lichte straffen behoefden voor lichte tekortkomingen te worden opgelegd. De uifkeering volgens het werkliedenreglement was dit jaar aanmerkelijk hooger dan vorige jaren, door dat in het tweede halfjaar vol ziekengeld werd uitge keerd. Bovendien was een werkman in dat zelfde tijdperk bijna onafgebroken ziek. Het aantal ziektedagen verschilt in de beide halve jaren niet veel; in het eerste halfjaar kwamen voor 174 ziektedagen en in hef tweede halfjaar, na aftrek van de dagen van bovengenoemden werkman, die door ouderdom zoo langdurig ziek was, 119. Men mag hieruit opmaken dat door het uifkeeren van het volle loon gedurende ziekte, althans bij dezen tak van dienst, nog geen misbruik wordt gemaakt. Volgens het werkliedenreglement werd uitgekeerd: voor verlofdagen f 204,87 vrij wegens familieomstandigheden - 20 99 ziekte en ongevallen 675 911/, Totaal f 901,77i/2 De verstrekte kleeding blijft zeer goed voldoen Dit jaar werd den werklieden behalve een pet, twee kielen, twee sloven en een winterjas, nog twee broeken en' enkele wanten en klomplaarzen verstrekt. Gedurende de veelvuldige wisselingen van het weder moeten bij de reiniging alle werkzaamheden toch ge schieden, ja zelfs moet dikwijls op de straat, bij slecht weer meerdere arbeid verricht worden, dan anders. Door het verstrekken van kleeding, kan de uitvoering Bijlage N. 3 van den dienst steeds met de noodige zorg worden voortgezet en worden de werklieden meer tegen de gevolgen van dikwijls groote weersveranderingen be hoed. Inrichtingen. De gebouwen op de mestplaats werden zoo goed mogelijk onderhouden en geverfd. Een compostloods vertoont ernstige sporen van hoogen ouderdom. De tweede beerput blijft goed voldoen, ofschoon nog steeds in den winter bergruimte voor den beer te kort komt. Ook voor het wagenmateriaal, dat in de laatste jaren nog al is uitgebreid, is geen goede berg ruimte meer beschikbaar, zoodat vele wagens aldoor in weer en wind moeten blijven staan, wat zeer na- deelig voor de duurzaamheid is. Voor het hooi, dat thans door het in gebruik hebben van de tweede weide voor een geheel jaar gewonnen wordt, is het moeilijk een geschikte berging te vinden en moet daar voor meestal door het buitenzetten van ander materiaal, een bergplaats gemaakt worden. Het kantoor, dat tot nog toe in een zeer klein lokaaltje van het stadhuis gevestigd was, werd in den loop van dit jaar overgebracht naar een gebouw in de Lange Hofstraat, waarin nu meerdere kantoren van gemeentediensten gevestigd zijn. Hierin zijn twee kamers ter beschikking van de Reiniging, waarvan een voor den Directeur en een voor den Klerk. Door de meerdere ruimte kan de administratie met meer zorg worden gevoerd en kunnen de verschillende stukken beter worden geborgen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 209