Bijlage M. 42 Toestand der inrichting. Gebouwen aan liet pompstation. Deze verkeeren in goeden staat. Het gewone on derhoud had plaats. Stoomwerktuigen en ketels. Aan de stoomwerktuigen had het gewone onderhoud plaats. Herhaalde proeven hebben bevestigd, dat het groote brandstof-verbruik niet is gelegen aan onvoldoende stoomvorming in de ketels of aan een minder juiste wijze van stoken, doch dat dit een gevolg is van het groote stoomverbruik der machines. Een afdoende wijze om dit euvel te verhelpen werd nog niet ge vonden. Waar dit jaar de Gasfabriek weer bries beschikbaar had, is dit aan de Waterleiding overgedaan om het weer evenals vroeger gemengd met kolen te stoken. Tengevolge van het warme weer en den droogen zomer, kwam het meermalen voor dat beide machines gedurende eenige uren per dag water naar de stad moesten pompen. In het geheel gedurende 145'/2 uur. Met één ketel kon dan geen voldoende stoom ge produceerd worden, zelfs niet bij stoken met kolen alleen en moesten daarom gedurende langeren tijd beide stoomketels tegelijk onder stoom gehouden wor den. In dien tijd kon zeer kalm gestookt worden en kon dit somtijds alleen met bries gebeuren De beide nieuwe centrifugaalpompen bleven goed Bijlage M. 43 voldoen. Het is gebleken dat deze 100 Ml per uur konden oppompen. Behalve 19 uur met de Wor- thington pomp kwam extra filferpompen niet voor. Meermalen kon tengevolge van het vol zijn der fillers de centrifugaalpomp afgezet worden. Tegen 4493' uur pompen naar de stad, werd gedurende 3492 uur op de filters gepompt. Evenals aan de Gasfabriek werden de ketels schoon gemaakt door de firma Doorgeest te Amsterdam. Van de Steenkolen Handelsvereeniging te Utrecht werd betrokken 150752 K.G. nusskolen, van de Gas fabriek 24140 K.G. kolen en 4019 H.L. bries. Filters en bronnen. De filters werden goed in orde gehouden, op tijd schoongemaakt en van nieuw filtermateriaal voorzien. Het waterverlies in filter No. 2 bleef na de herstel ling, in 't vorige jaar uitgevoerd, veel minder. De scheidingsmuren tusschen de beide filters lieten echter veel water door. Dit gaf wei geen verlies, doch veroorzaakte last, doordat bijna dagelijks het niet in gebruik zijnde filter afgepompt moest worden. Dit euvel werd verholpen door aan weerszijden een versterking van beton te maken. De herstelling van het bovenstuk van den reinwater- kelder had dit jaar nog niet plaats. Zooals reeds hierboven is gezegd, kwam extra fil ferpompen bijna niet voor. Toch zal verbetering 0f uitbreiding van het prise d' eau moeten plaats hebben, daar vooral bij den lagen grondwaterstand, dit jaar

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 203