Bijlage M. 12 VII. Stoomketels. Het stoken met bries en cokes blijft goed voldoen. Zeer veel last werd ondervonden met het hooge slak- kengehalte der Duitsche kolen. De ketels met toebehooren verkeeren in goeden staat. De firma Doorgeest te Amsterdam bleef met het schoonmaken der ketels belast. VIII. Electrisclie inrichting. De stoomwerktuigen en de dynamo's werden afwis selend gebruikt. Deze en de accumulatorenbatterij ble ven goed voldoen. Niettegenstaande het groote olieverbruik voor sme ring der schuif en de zorg, dat de temperatuur niet boven 200° C. stijgt, blijft de slijtage van de schuif abnormaal. Het aantal motoren bleef 9 met 67.3 P.K. Zij werk ten zonder stoornis. Het toezicht over deze afdeeling bleef opgedragen aan het „Bureau voor Electro-teclmische Adviezen" te 's Oravenhage. IX. Snlfaatfabriek. De nieuwe voorwarmer in 1910 besteld, werd in het begin van dit jaar ingebouwd. Het verlies aan amoniakwater is nu wel veel minder geweest, doch komen nog dikwijls kleine lekjes in den voorwarmer voor, die heel lastig te repareeren zijn. Bijlage M. 13 Middelen worden overwogen hierin op een of andere wijze te voorzien. De na-saturator bleek ook lek te zijn. Deze werd gerepareerd, waarna slechts zeer weinig ammoniak verloren ging. Ten einde te voorkomen dat mogelijk nog ontsnappend ammoniak in de afvoerleiding der afgassen kristallen vormt en deze zoodoende doet ver stoppen, werd een soort cokestoren met waferbe- sproeiïng gemaakt, waar de afgassen door gevoerd werden. Mocht veel ammoniak meegevoerd worden, dan kon dit water uit den cokestoren opgevangen en weer gebruikt worden. Verstoppingen in de afvoer leiding kwamen slechts zeer zelden voor. Aangezien de kosten van aanschaffing van een toestel tot drogen van de afgassen, met daarop volgende ver branding ons nog te hoog voorkomen, werd hiertoe nog niet overgegaan. Voor het opvangen der conden- satie-producten werd een betonput gemaakt. De saturator werd door een nieuwe vervangen. De ingebruik zijnde amonialc-waterpomp werkte tengevolge van slijtage zeer slecht, weshalve een nieuwe werd aangeschaft en de oude daarna geheel gerepareerd zoodat deze nu als reserve dienst kan doen. Teneinde een betere controle te hebben op het ver werkte ammoniakwater, werd een tweede reservoir naast het bestaande geplaatst. Beide worden beurtelings gebruikt. De centrifuge blijft uitstekend voldoen. X. Waterleiding. Het opgepompte rivierwater blijft goed voldoen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 188