Bijlage M. 10 III. Ovens met Toebeliooren. Evenals vorige jaren waren er 6 ovens met 54 retorten. Uitgezonderd eenige dagen in December kon met 5 ovens in de productie voorzien worden. In Juni en Juli werd gedurende eenige weken met 2 ovens ge werkt. In de Zomermaanden had liet gewone onder houdswerk aan de ovens plaats. De ovens V en VI weiden van nieuwe retorten voorzien na gedurende resp. 1205 en 967 dagen in bedrijf te zijn geweest. Hoewel deze ovens niet zeer lang dienst hadden gedaan, was het met het oog op de zekerheid van liet bedrijf wenschelijk ze te vernieuwen. Ware nog een oven beschikbaar geweest, dan had de herstelling van oven VI nog een jaar uitgesteld kunnen worden. Op de begrooting voor 1912 is een bedrag uitgetrok ken om een der leegstaande kluizen in te bouwen, zoodat dan over 7 ovens beschikt kan worden. Op 31 December van dit jaar had oven I 431 vuurdagen. II 333 UI 313 IV 355 V 10 VI 31 Bij het opmaken der begrooting voor 1912 is er op gerekend, dat in dat jaar geen nieuwe retorten be hoeven te worden ingemetseld. In liet najaar werd zeer veel hinder ondervonden van het hooge slakkengehaife der Duitsche kolen. Minstens elke week moesten de generatoren geheel Bijlage M. 11 worden leeggehaald, om door de vulopeningen de slakken, die zich tegen de wanden hadden vastgezet en een geregeld zakken der cokes verhinderden, te kunnen afstooten. Dikwijls is het voorgekomen, dat zulks tweemaal per week moest geschieden. Door het herhaaldelijk snel afkoelen, en de kracht, die aange wend moest worden om de slakken van de muren af te stooten, had het metselwerk van de generatoren zeer veel te lijden en zal dit het volgend jaar grondig moeten worden nagezien en hersteld. IV. Cokesgasiiirichting. Ook dit jaar was deze inrichting het geheele jaar in gebruik. De blowers en het toestel werkten uitstekend. De twee blowers werden afwisselend gebruikt. De voering van vuurvaste steen behoefde dit jaar nog niet vernieuwd te worden. V. Condensatie en Zuivering. De condensatie- en zuivertoestellen werden afwisselend gebruikt voor zooverre daarvan dubbele toestellen aan wezig zijn. Zij verkeeren in goeden staat. Het gas kon steeds voldoende worden gekoeld. VI. Kolenlosinricliting. De kabel en de kettingen blijven steeds veel toezicht eischen. Alles werkte zonder stoornis. De weeginrich tingen werkten goed.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 187