Bijlage L. 6 Koperen komfoor, met opengewerkten rand van onder, op drie zwarte houten pootjes hoogte 8 c.M., omvang 35 c.M., na 1850. Augustus. Ten geschenke van de firma Koning Siebelink te Zutphen Zilveren munt. 1 Lira, 1866 met beeldenaar van Paus Pius IX. September. Ontvangen van den Stadsarchitect Teekening van een houten bestrating, op 1.20 M. onder de Lange Hofstraat. Deze bestrating bestaat uit dwars op den as van den weg gelegde, ronde eiken liggers van ongeveer 15 c.M. diameter; 4 liggers zijn op elkander gelegd en vormen dus een laag van 60 c.M. De vermoedelijke wegbreedte is niet op te geven. Deze houten weg werd gevonden bij het maken van een rioleering in de Lange Hofstraat. Ontvangen van den Stadsarchitect 2 ijzeren balkverbindingen, haneklauwen, gevonden in perceel No. 3 iti de Lange Hofstraat. October. Aangekocht door de Museum-Commissie. 3 munten van Gelderland le Gouden munt van Reinald IV uit het Guliksche Huis. 2e Geldersche Braspenning van Philips den Schoonen, geslagen te Mechelen, zooals aanduidt een stempel van die stad, geplaatst in het kruis op de keerzijde. 3 Gouden rijder gulden van Karei van Egmond. In bruikleen van de Gemeente 1. Fragmenten van de Nieuwstadsbinnenpoort, waar van de Wapensteen met inscriptie reeds vroeger op het Museum geplaatst werd 2 Consoles, renaissance pilasters. Bijlage L. 7 2 voetstukken met diamantknopversiering. 2 stukken met Jaartal A(nno) 1616. 1 topbekleeding, pinakel. 5 stukken afkomstig van de flankeering van den wapen steen. 2. 2 Marmeren lijsten van een schoorsteenommanteling, en 2 voetstukkenlaatst der 18e eeuw. 3. Braadstuk van een Schouw en 2 consoles. Het zandsteenen brandstuk is versierd met het wapen van Zutphen in het midden aan weerskanten daarvan een renaissance cartoucheaan beide uiteinden een renaissance roset. Op de linker Cartouche staatCon cordia res parvae Crescunt Anno D-" op de rechter Cartouche Discordia-maximae, dilabuntur 1593. De lengte is 2 M., de grootste breedte 41 c.M. De twee consoles vertoonen een ornament in Renais sance stijl, dat overeenkomt met de versiering op het brandstuk. Aan weerskanten is het brandstuk zoo afgehakt, dat de consoles in de opening passendaardoor zijn de ro- setten evenwel ten deele afgesneden. Waarschijnlijk is de schouw uit het later verbouwde huis „Vreden", nu Wijnhuistoren, afkomstig. November. In bruikleen van den Heer G. J. Wijers, Luit. ter Zee, Willemsoord, Noord-Holland: Album met teekeningen en fotografieën van Zutphen, gemaakt tus- schen 1860 en 1880. December. Aangekocht door de Museum-Commissie: 5 munten van Gelderland. 1. Gouden ducaat 1654. 2. J ducaat 1767. 3. Ducaat 1737. 4. Gulden 1762. 5. Zilverenduit 1759.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 180