Bijlage L. 4 Lijst van aanwinsten over het Jaar 1911. Januari. In bruikleen van den heer van de Zee door tus- schenkomst van den heer Wennips te Zutphen: 1Indische wapens. 2 schilden uit de Posso-streek. 7 klewangs. I koker met vergiftigde pijlen; het mandje aan den koker vastgebonden bevat zwam. 2. Schedel van een babiroesa of hertzwijn. Februari. In bruikleen van de Gemeente: Lithografie van het leggen van den eersten steen der Spoorbrug, met onderschrift: Het leggen van den eersten steen door Z. M. den Koning, (Willem III), van de Spoorwegbrug te Zutphen, op den 22en Octo ber 1S61, waarmede het groote werk der Staatsspoor wegen in Nederland is ingewijdopgedragen aan Z. Exc. Jhr. M. F. A. Baron van Hall, Minister van Staat, grootkruis van verschillende Orde enz. April. Ten geschenke der Vereenigir.g van Moederlijke Liefdadigheid te Zutphen Bock van ontvangst en uitgave van dek- en kleeding- stukken onder Administratie der Maatschappij van Moederlijke Liefdadigheid te Zutphen. Op het eerste blad de namen der leden van het bestuur bij het oprichten der Vereeniging in 1S30;— op het tweede blad het wapen der Vereeniging: het schild verdeeld in vier vakken, waarin een Wieg en Vuur mand in groene kleur op een rood veld, een paplepel, een zuigflesch in witte kleur op een blauw Veld, aan weerskanten van het Wapen, dat met een helm bekroond is, als heraldische figuur, een vrouw in klee- Bijlage L, 5 derendracht van 1830 met een zuigeling op den arm. Onder het Wapen de Spreuknous les protègerons. De ontwerper van het Wapen is niet genoemd. Mei. Ten geschenke van den Heer A. Walland te Zutphen. Topografische en militaire kaart van Gelderland: be staande uit 14 bladen zonder titelblad. Aangekocht door de Museum-Commissie, 37 fotogra- fiëen van Zutphen naar clichés, genomen door den Heer R. P. J. Tutein Nolthenius omstreeks 1890. Ten geschenke van den Heer M. A. Bransz, te Zutphen. 5 penteekeningen, geteekend Vogelsang 1910. Met onderschriften le Huis te Vorden. 7 Sept. 1743 uit Geldersche Kasteelen van Werner DL 1 blz. 153. 2e Slot Hecgh bij Didam in 't jaar 1731 door A. de Haan naar het origineel op het archief te Arnhem. 3e Slot Nevelhorst bij Didam 1731, evenals vorig. 4e Avezathe de Manhorst bij Didam, 1731. 5e Kasteel Hackfort, begin 19e eeuw, uit Oeldersche Kasteelen. Ten geschenke van den Heer E. F. J. van Bruggen te Zutphen 2 flesschen, van geblazen glas, groen van kleur, uit het laatst der 16e eeuw, I. hoogte 18 c.M., omvang 43 c.M. II. hoogte 18 c.M., omvang 45 c.M. De flesschen werden gevonden in een put bij het ver bouwen van een huis in de Kuiperstraat. Juni. Aangekocht door de Museum-Commissie: 2 munten. le Albus van Zutphen 1480. 2e Halve Albus van Zutphen 1479. In bruikleen van den Heer B. Tesink te Zutphen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 179