Bijlage I. 10 Vermeldenswaard is nog het bezoek van de direc trice der Arnhemsche Industrieschool, die enkele vakken (costuumnaaien, decoratief- en costuumteekenen) zoo goed vond, dat zij den volgenden dag eenige lèeraressen naar hier zond, om het werk te bekijken. De tentoonstelling bestond niet alleen uit voltooide werkstukken van leerlingen, maar gaf een getrouw beeld van den leergang, die bij ieder vak gevolgd werd. In Juli werd een trapnaaiinachine aangeschaft De boeken die de school bezit, werden allen uitge zocht, genummerd en ingeschreven in een daarvoor aangelegden catalogus. Daarna werden drie hoeklijsten geschreven, één voor bestuur, één voor leeraressen en één voor leerlingen. Ieder van hen is hierdoor in cle gelegenheid, de titels te overzien en uit te zoeken, welk werk zij (hij) gaarne eenigen tijd in bruikleen zou willen hebben. Het boekjaar sluit met een zéér klein nadeelig saldo. In Juli werd besloten tot het houden van een cursus in knippen, naaien en verstellen voor dienstboden ge durende de wintermaanden, 3 maal per week, des middags. De leerlingen van dezen cursus zouden onderricht ontvangen in het zelfstandig vervaardigen en verstellen van dienstboden onder- en bovenkleeding. (Zie verder 't leerplan 1911—1912.) Benoemd tot leerares Mej. W. Leemhorst, op salaris van f 125,— voor den geheelen cursus. Er meldden zich aan 34 leerlingen. Daarop werd besloten, den cursus in 2 afdeelingen te splitsen, één die 's morgens gehouden zou worden, Bijlage I. 11 voor de meisjes die nog niet dienden, en één die 's middags gehouden zou worden. Voor den morgencursus werden aangenomen 13 leerlingen, voor den middagcursus 14, zoodat, wegens plaatsgebrek, 7 meisjes werden afgewezen. Den len October begon de cursus, die blijkbaar in een behoefte voorziet, en tot nu toe goede resultaten oplevert. De school staat onder leiding van: Mejuffrouw O. VAN DOORN, directrice. Leeraressen zijn Mejuffrouw C. Kempf. C. Baerents. W. Leemhorst, j. Feringa. E. Huender. D. WAHL, en leeraar: de heer F. R. TlEMSTRA, leeraar voor de vakken M. U. Lager Onderwijs. Het Bestuur der Oeldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid, B. C. OOUDSMIT, Voorzitter. W. C. STARING, Secretaris. Zutphen, 31 Maart 1912.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 173