Bijlage I. 8 In de 2e klasse waren den le Jannari 2 leerlingen, die in Februari beiden voor het examen slaagden. Eén van hen werd daarna in de 3e klasse van den 3-jarigen cursus in nuttige en fraaie handwerken ge plaatst; de andere, Mej. Walil te Brammen, werd in April benoemd tot ass. leerares in de nuttige handwer ken, waaraan behoefte was ontstaan door 't groote aantal leerlingen, dat zich in April aangemeld had. De benoeming was voor den tijd van één jaar. Den le April meldden zich als nieuwe leerlingen aan: Voor de le klasse 8 meisjes, waarvan er 1 in October bijgewerkt werd voor de 2e klase. Voor de 2e klasse 2 meisjes, terwijl 4 meisjes uit den 3-jarigen cursus naar de 2e examenklasse overge plaatst werden. In November vertrok 1 leerling wegens ziekte barer moeder; den 31e Dec. waren in de le klasse 7 meisjes, in de 2e klasse 10 meisjes. 3-jarige cursus in nuttige en fraaie handwerken. Leerplan 1909. In Januari waren aanwezig: in de le klasse 7 meisjes, waarvan er één in April vertrok wegens te groote onhandigheid; in de 2e klasse 5 meisjes, waarvan er met April 2 vertrokken; beiden gingen naar huis; 1 werd geplaatst in de 2e examenklasse nuttige handwerken maar werd vervangen door 't meisje, dat in Februari voor het examen geslaagd was; in de 3e klasse 8 meisjes, die allen met April het diploma behaalden, 3 met onvoldoend teekencijfer. Bijlage I. 9 Den le April werden tot de le klasse toegelaten 12 meisjes, waarvan er met October 2 vertrokken, de ééne tijdelijk, wegens ziekte van een harer huisge- nooten, de andere wegens verandering van werkkring. Tot de 2e klasse werden bevorderd 6 meisjes, welk getal met October met één vermeerderd werd. Tot de 3e klasse werden bevorderd 3 meisjes zoodat in Januari 1912 in de le klasse aanwezig waren 10 meisjes, in de 2e klasse 7, in de 3e klasse 3 meisjes. In de bestuursvergadering van Maart 1911 werd besloten, om een der met diploma vertrekkende meisjes van den 3-jarigen cursus in de gelegenheid te stellen, de school nog een jaar te blijven bezoeken, uitsluitend tot het uitvoeren van fraaie handwerken. (Gekozen mejuffrouw Chr. Croese). Aan het eind van 't jaar zal haar hiervoor een belooning van f 50,— worden toe gekend. Bijzonderheden van algemeen belang. In Juni 1911 werd de tentoonstelling van het werk der leerlingen gehouden, waaraan verbonden de ver loting. Voor de verloting werd als prijzen beschik baar gesteld een gedeelte van het voorhanden voltooide werk der leerlingen, gemeenschappelijk met de werk stukken van de Ambachtsschool. De tentoonstelling werd gehouden in alle lokalen van de school, uitgezonderd het M. U. L. O. lokaal. Zij werd bezocht door een buitengewoon talrijk publiek, dat gedurende de beide ientoonstellingsdagen het heele gebouw vulde en het streven van de school blijkbaar zeer op prijs stelde.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 172