Bijlage I. 6 II. Industrieschool voor meisjes. 3-jarige costuumcursus. Met beide klassen werd volgens 't bestaande leerplan 19101913 gewerkt; de leerlingen ontvingen dus lessen in: costuumnaaien, patroonteekenen, decoratief- teekenen, costuumteekenen, strijken, Ned taal, lezen, rekenen, geschiedenis en meetkunde. In liet 3e leerjaar zal warenkennis bij de leervakken worden opgenomen. Op 1 Januari 1911 waren in de le klasse aanwezig 8 leerlingen. In Apiil werd een nieuwe leerling aan genomen, bijgewerkt en in de le klasse geplaatst. Zij vertrok in Juli wegens ziekte; verder vertrokken in Juli nog 2 leerlingen, 1 wegens verandering van werkkring, 1 tengevolge van de verhoogde tarieven van de staats spoor. In September werden dus 6 leerlingen in de 2e klasse geplaatst. Deze klasse zal voor het eerst drie jaar op school blijven. In September werden 13 nieuwe leerlingen aange nomen. 2-jarige costuumcursus. Den le Januari waren in de 2e klasse aanwezig 9 leerlingen. Met April vertrok er een die naar huis ging. Eind Juli verlieten 6 meisjes de school met diploma, 2 met eene verklaring. Eén van deze 2 werkte later nog eenige maanden op school en wist zoodoende het diploma nog te behalen. Van de 8 meisjes gingen er 4 naar een atelier, 2 zochten een anderen werkkring en 2 gingen naar huis. In Juli werd met de leerlingen van beide costuum- klassen een uitstapje gemaakt naar Amsterdam, waar Bijlage I. 7 een bezoek gebracht werd aan de magazijnen van Hirsch en Marg. Verweij en aan het Rijks-museum. Opleiding leerares costuumnaaien. Theoretisch en praktisch gedeelte werden bezocht door 3 leerlingen. Zooveel mogelijk rekening hou dend met de eischen tot nu toe aan de candidaten voor het leèrares-examen gesteld, werd den leerlingen onderricht gegeven in: costuumnaaien, patroonteekenen, prijsberekening v. kleedingstukken, costuum- en deco ratief teekenen, materialenleer (ten behoeve waarvan een uitgebreide verzameling van stoffen, lint, kant, garneering enz. werd aangelegd,) costuumkunde, arbeidswet, ontleedkunde, aardrijkskunde, opvoedkunde, Ned. taal. rekenen en boekhouden. Het examen zal afgenomen worden in Juni 1912. Coupeuse-cursus. De coupeuse-cursus, den le October 1910 begonnen, werd den le April 1911 met het oorspronkelijke aantal leerlingen, dus 9 beëindigd. Allen verkregen een getuigschrift. Dames-cursus. De dames-cursus begon den le October 1911 met 8 leerlingen; een nieuw leerplan 1911—1912 werd opgemaakt. 2-jarige cursus ter opleiding voor het examen nuttige handwerken. Daar de eischen voor genoemd examen onveranderd bleven, bleef 't leerplan 1909 gehandhaafd. Den le Januari zaten in de le klasse 4 leerlingen, die met April allen verhoogd werden tot de 2e klasse.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 171