Bijlage 1 4 Aantal leerlin gen op het einde van 1911. Leeftijd der leer lingen. Ouders en ver zorgers. Woon plaats. Verzuim en gedrag. gaan naar de meubelmakers. Op het einde van 1011 waren aanwezig 81 leerlin gen en wel verdeeld als volgt VAKKEN. le klasse. 2e klasse. 3e klasse. Totaal. Timmeren 8 7 6 21 Smeden-bankw. 14 13 10 37 Meubelmaken 4 6 2 12 Verven 3 3 5 11 Totaal 29 29 23 81 8 leerlingen hadden den leeftijd van 12—14 jaar. 40 - 14—16 36 1618 7 boven 18 jaar. De ouders of verzorgers van de leerlingen kunnen naar den werkkring waarin zij geplaatst zijn of waren als hieronder worden verdeeld Ambachtslieden 43; Winkeliers of kooplieden 8; Ambtenaren, Onderwijzers, Militairen 22; Landbouwers en arbeiders 5; Zonder beroep 3. Van de leerlingen zijn afkomstig uit Zutphen 61, Warnsveld 2, Brummen 4, Deventer 1, Arnhem 1, Diepcnheim 1 en Almen 1. Het gedrag is in 't algemeen goed. Willekeurig ver zuim kwam niet voor. Voor Godsdienstplichten en het bezoeken van catechisaties wordt steeds verlof gegeven. Bijlage I. 5 Werk zaam heden. Inrichting lokalen. Leermid delen enz. Pensioen regeling. Nieuwe plannen. Voor zoover het programma van onderwijs dat toe laat wordt er met de leerlingen gewerkt aan de aan vulling van het meubilair en aan het afverven van de school. Een magazijn is in gebruik genomen voor bank- werkerijde lakkamer daaraan grenzende is voor motorkamer ingericht. De schilderswerkplaats die in een teekenzaal is overgebracht, is in gebruik genomen als tweede werkplaats voor de timmerlieden, terwijl een gedeelte van den zolder als teekenzaal is ingericht. Voor genoemde bankwerkerij werd door een be langstellende in onze school den directeur verlof gegeven om op diens kosten een motor en het ge- heele drijfwerk aan te schaffen en te stellen. Met groote dankbaarheid is deze belangrijke schenking aanvaard. Ten behoeve van het onderwijs in het bankwerken werden o. a. nog aangekocht een draaibank, een boor machine en een schaafbank. Met ingang van 1 Januari werd voor het vast aan gestelde personeel eene levensverzekering gesloten. Het verzekerde kapitaal wordt op 65 jarigen leeftijd uitgekeerd aan den verzekerde of bij eerder overlijden aan zijne erfgenamen. In den loop van het jaar is besloten over te gaan tot het geven van onderwijs in het metselen en be hangen en stoffeeren, wanneer de daarvoor benoodigde gelden verkregen konden worden. Deze gelden zijn nu toegezegd, zoodat de hoop be staat, dat in het volgend jaarverslag op eenig succes van dat pogen gewezen zal kunnen worden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 170