1 5 Bijlage I. Gediplo meerd. Inschrij ving nieuwe leer lingen. Gedurende een viertal weken moest de lieer Rensen wegens ziekte zijne lessen staken. Deze lessen zijn toen door den directeur en den Heer H. G. Berendsen gegeven. Leerlingen. Zes leerlingen meubelmakers waren op liet eind van Maart drie jaren leerling van de School der Vereeni- ginghun is een diploma uitgereikt. Ook een leerling smid die vóór de oprichting van deze school de ambachtsschool te Doetinchem bezocht, kon met een diploma onze inrichting verlaten. De leerlingen meubelmakers vonden allen direct werk, het zijn B. Koerselman deze verdient per week f 3.30 A. Lintveld H. j. v. d. Poort H. w. Vlasveld J. Weenink 2.— 2.50 2.— 1.50 Een door hen gemaakte gereedschapskist, voorzien van de meest noodige gereedschappen, werd hun mee gegeven. Den smidsleerling J. J. G. POMPE, die de technische school te Mitweida ging bezoeken, werd als aandenken een micrometer aangeboden. Aan twee leerlingen die de school gingen verlaten, kon geen diploma worden uitgereikt. Bij de inschrijving meldden zich 33 leerlingen aan. Daarvan konden 22 toegelaten worden zonder examen, omdat zij van het hoofd hunner school een bewijs konden overleggen dat zij met vrucht het lager onder wijs hadden gevolgd. Bijlage I. 3 Van de 11 die het examen moesten afleggen, konden 6 aangenomen worden, zoodat in het geheel 28 nieuwe leerlingen zijn toegelaten. Deze zijn als volgt verdeeld 12 leerlingen voor smid, 8 voor timmerman, 4 voor verver en 4 voor meubelmaker. Indeeling gj: be2rjn van den nieuwen cursus was de van den nieuwen indeeling nu als volgt cursus. VAKKEN. le klasse. 2e klasse. 3e klasse. Totaal. Timmeren 10 7 6 23 Smeden-bankw. 12 15 11 38 Meubelmaken 3 8 2 13 Verven 4 1 3 12 Totaal 29 33 24 86 In den loop van den cursus werden nog aangeno men 4 leerlingen smeden e:i 1 leerling timmerman. Tusschen- Er vertrokken van het begin van den nieuwen tijds ver- cursus af tot aan het einde van December 10 leerlingen, trokken leer. 1 uit de 2e klasse wegens verandering van woonplaats. lingen. i 2e tegenzin in langerschoolgaan. 1 3e huiselijke omstandigheden. 2 le te weinig aanleg. 2 uit de le klasse en 3 uit de 2e klasse wegens finan- cieele omstandigheden. Aan twee timmerlieden werd toegestaan om over te

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 169