26 sluit gelijkgestelden, bedienden en werklieden. 18 Dec. Verordening, regelende het verleenen van pensioen door de Gemeente Zutphen aan weduwen en weezen van Gemeente-ambtenaren en daarmede bij Raadsbesluit gelijkgestelden, bedienden en werklieden. 4. Instructiën. Vaststelling of wijziging hiervan is niet geschied. Vernietiging of schorsing van plaatselijke verorde ningen had niet plaats. Belangrijkste zaken in den Raad behandeld. 9 Januari. Benoeming van M. A. Brinkman Visser tot gemeente-architect. Verwerping van het voorstel-Engelen inzake verlenging termijn tot 1 Februari 1911 ge durende welken toeslag op het loon der gemeentewerklieden zal worden gegeven, (zie 15 en 26 Nov. op bladz. 27 van het Gemeenteverslag over 1910). Besluit tot het onttrekken aan den openbaren dienst van een oppervlakte grond, groot -T 170 MA zijnde het noordelijk deel van den Jacob Damsingel. 6 Februari. Benoeming van E. J. Volkersz tot lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Benoeming van A. Meinster tot lid der Commissie voor de Muziekschool. Besluit tot hef aangaan eener overeenkomst 27 met W. Reinders, betreffende grond aan den Jacob Damsingel. 6 Februari. Besluit tot onbewoonbaarverklaring van woningen aan den Kanonsdijk, de Lieven- heersteeg en in de Polsbroek. Besluit tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1911 naar aanleiding eener nota van opmerkingen van Gedeputeerde Staten. Besluit tot het doen van betaling uit den post voor onvoorzien der Gemeente-begroo ting dienst 1910. Besluit tot het beleenen van aandeelen Ned. Westfaalsche Spoorweg Mij. ter voorziening in behoefte aan kasgeld, (zie 1 Me! hierna, bldz. 29.) Besluit aan Dr. Th. Dokkum, conrector van het Gymnasium, met ingang van 1 Januari 1911 foe te kennen eene jaarlijksche toelage van 200 boven zijne jaarwedde, zulks voor het waarnemen der lessen, in de geschiedenis in de le klasse. Wijziging der verordening op de schoolartsen. Verleening aan Burgemeester en Wethouders van een crediet ad f 6000 ter bestrijding der voorloopig te maken kosten in zake oprichting electrische centrale. 6 Maart. Besluit tot het gerechtelijk vervolgen van nalatige pachters. Wijziging van het Werkliedenreglement. Besluit over te dragen aan de vereeniging „de Proeftuin voor Zutphen e. o." huur

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 15