Bijlage E. 6 diep, maar breed lokaal, waar 5 rijen banken naast elkaar moeten staan. De nieuwe ramen, die in den noordelijken muur zouden worden aangebracht, zijn nog niet geplaatst. (Zie vorig verslag.) Een flink afgerasterd terrein achter de school voor speelplaats en schooltuin, is zeer gewenscht. Dat terrein dient zoo groot te zijn, dat er flinke spelen gehouden kunnen worden. Een dergelijke aan leg zou hier minder bezwaar opleveren, daar de ach ter ce school gelegen bouwgrond gemeente-eigendom is. Dringend noodig is een lokaal voor den schoolarts. School I. Ook hier wordt de klacht herhaald betreffende de laagste 5 klassen als de klassen wat vol zijn, zitten vele leerlingen te ver van het bord de lokalen zijn te breed. De schoolmeubelen. De schoolmeubelen zijn in goeden toestand. Opgemerkt dient alleen, dat de banken in school B/C, niet alle van het nieuwste en beste model zijn in klasse 1, 2 en 3 zijn ze al zeer oud. In eenige lokalen moeten de banken zeer noodig geverfd worden. IV. De leermiddelen. De leermiddelen zijn in goeden staat. De instrumenten voor het onderwijs in de natuur kunde aan school A zijn evenwel onvoldoende. V. De schoolbibliotheken. Behalve de scholen A, B/C en F, heeft elke school hare bibliotheek, waarvan geregeld gebruik wordt Bijlage E. 7 gemaaktmet het aanleggen der bibliotheek in school D werd voortgegaan. Wenschelijk ware, dat ook in de andere scholen, vooral in school F, een bibliotheek werd aangelegd. VI. De schoolvergaderingen. Aan alle scholen werden 3 vergaderingen gehouden. VII. De verordeningen. Nieuwe verordeningen betreffende het onderwijs werden in 1911 niet gemaakt. VIII. Het onderwijs. Over inrichting, gang en resultaten van het onder wijs zij het volgende opgemerkt: School A. Het onderwijs in de natuurkunde aan deze school, 1 uur in elk van cle hoogste 3 klassen, komt niet tot zijn recht, tengevolge van onvoldoende leermiddelen. Zeer gewenscht ware het, dat, na voorziening in deze behoeften, dit onderwijs aan de school zelve, door een vak-Ieeraar gegeven werd. School D. Nog steeds zijn de laagste 3 klassen te sterk be volkt (48 leerlingen in elke klasse). Door de geringe salarissen is het aantal geschikte sollicitanten voor het M. U. L. O. steeds dalende. School F. Met ingenomenheid wordt vermeld, dat in de vaca ture van een onderwijzer voor de 2de klasse, eene onderwijzeres werd benoemd. Wenschelijk is, dat

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 153