Bijlage D. 20 Op het einde van den cursus op 31 Maart 1911 zijn tot hoogere klasse bevorderd: Van de Iste naar de llde klasse 38 leerlingen. 'Icie I llde „11 Hide IVde 8 Het eindexamen werd afgenomen op 29 en 30 Maart en 3 en 4 April. Daaraan werd deelgenomen door de 10 leerlingen uit de 4de klasse en één extranëus. Als voorzitter van de examen Commissie was aangewezen de heer Jhr. C. E. W. VAN PANHU1JS. Tijdens het afnemen van het examen is als voorzitter opgetreden Jhr. Mr. D. O. Engelen daar de heer van Pan- HUIJS wegens tijdelijke afwezigheid die taak moest neerleggen. Aan twee examinandi, onder wie de extra nëus, kon het diploma niet worden uit gereikt. De namen der geslaagden zijn: O. Braskamp. R. H. Hueting. j. O. van Hulst. O. W. Jansen, h. Kerkmeijer. A. D. DE Kruijff, T. A. Lubberding. J. Meijer. E. SCHOONKIND. Dezelfde ingezetene, die ook vorige jaren zijn belangstelling in het onderwijs betoonde, Bijlage D. 21 gaf daarvan nu weêr blijk door het bedrag, afkomstig uit het legaat „DlETZ" te ver- hoogen, teneinde daarmede weêr leerlingen te beloonen voor gemaakte vorderingen of getrouw schoolbezoek. Belooningen ontvingen 9 leerlingen uit de 1ste klasse. 3 2de 1 leerling 3de 2 leerlingen 4de Totaal 15 leerlingen. Toelating Voor toelating tot den nieuwen cursus cursus meldden zich aan 73 leerlingen voor de 1911—1912. iste klasse en 2 leerlingen voor de 3de klasse. Zonder examen konden tot de school toe gelaten worden omdat zij in het bezit waren van een getuigschrift, dat zij de lagere school met vrucht hadden doorloopen, 32 leerlingen. Van de 35 leerlingen, die opgeroepen werden om het examen voor de 1ste klasse af te leggen, konden 18 worden toegelaten. In 't geheel zijn tot de 1ste klasse 50 nieuwe leerlingen toegelaten. De leerlingen, die examen deden voor de 3de klasse, konden beiden toegelaten worden. Onderwijs. Het onderwijs werd geregeld volgens het vastgestelde programma en den rooster van lesuren gegeven. Wanneer de lokaliteiten allen in één ge bouw ondergebracht worden, en het teeken- onderwijs niet meer gegeven behoeft te

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 146