Bijlage D. 12 1 mannelijke studeert voor Chemiscli inge nieur aan de T. H. 2 mannelijke studeeren voor examen A, Adspirant-Surnumerair der directe belast., inv. en acc. 1 mannelijke studeert voor leerling-consul. 1 mannelijke zal een Technicum in Duitsch- land bezoeken. 1 mannelijke is geplaatst op eene cultuur- onderneming in Indië. Onder leiding van den leeraar in de Schei kunde, den lieer H. J. W. J. Remmers, werden door leerlingen der vijfde klasse be zocht: eene papierfabriek te Eerbeek, de gemeentelijke gasfabriek te Zutphen, eene Suikerfabriek te Arnhem en eene Zeepfabriek te Zutphen. Onder leiding van den leeraar in de Staats wetenschappen, Mr. Dr. O. L. VAN OOSTEN SLINGELAND, werden door leerlingen der vijfde klasse bezocht eene spinnerij en we verij te Veenendaal, en door eenige leerlin gen der vierde klasse eene diamantslijperij en de Marinewerf te Amsterdam. Verorde- De verschillende verordeningen bleven on- ningen. gewijzigd. De behandeling van het voorstel tot verhooging van het schoolgeld voor de buitenleerlingen werd uitgesteld met het oog op het aanhangige desbetreffende wetsont werp. Programma. Het programma bleef ongewijzigd. De Bijlage D. 13 leeraar J. J. STOEL had den wensch te ken nen gegeven, wegens gezondheidsredenen tijdelijk vrijgesteld te worden van het on derwijs in Werktuigkunde. In verband hiermede werd het onderwijs in dit vak in de vierde klasse opgedragen aan den leeraar J. M. SWEEP, terwijl de direc teur dat in de vijfde klasse voor zijne reke ning nam. Gebouw. De gewone herstellingen werden geregeld uitgevoerd. In de directeurskamer werden eenige reeds lang gewenschte verbeteringen aangebracht. Het terrein aan de achterzijde van het gebouw werd afgerasterd e;i tot schooltuin ingericht. In het scheikundig Laboratorium werden eenige voorzieningen getroffen. In het lokaal voor natuurlijke historie werd eene nieuwe kast opgesteld terwijl er tevens nieuwe schoolbanken werden geplaatst. Overigens bleef de toestand onveranderd. Ofschoon, zooals uit vorige verslagen blijkt, vershcil- lende zeer noodzakelijke verbeteringen nog steeds op uitvoering wachten, meent de Commissie op dit punt thans geen wenschen te moeten uiten. Waar immers plannen aan hangig zijn om het onderwijs aan de Bur ger-Avondschool en de Gemeentelijke Tee- kenschool in zijn geheel naar het gebouw der Ambachts-school over te brengen, ten gevolge waarvan lokaalruimte in het gebouw

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 142