Bijlage C. 4 (waaronder 4 vrouwelijke) voor de le klasse, 1 voor de 2e klasse, 1 voor de 3e klasse, 2 (waaronder 1 vrouwelijke) voor de 4e klasse en 1 vrouwelijke voor de 6e klasse. Afgewezen werden 2 adspiranten voor de le klasse en 1 voor de 4e klasse, terwijl de adspi- rante voor de 6e klasse tot de 5e klasse werd toege laten. Toegelaten voor den nieuwen cursus werd nog ééne toehoorster. De nieuwe cursus begon dus met een getal van 47 leerlingen (waaronder 17 vrouwelijke) en 2 toehoorsters, verdeeld als volgt le klasse 12 leerlingen (waaronder 4 vrouwelijke.) 2e 10 1 f en ééne toehoorster. 3e 4 )J (waaronder 1 vrouwelijke.) 4e 7 3 U V en ééne toehoorster. 5e 6 (waaronder 3 vrouwelijke.) 6e 8 5 Op 1 December werd tot de 4e klasse eene toe- hoorster als leerlinge toegelaten. Van de leerlingen der 5e klasse zijn 5 voor A, 1 voor A en B, van die der 6e klasse zijn 7 voor A en 1 voor B. De lessen in het Hebreeuwsch werden tot aan de groote vacantie niet gegeven de nieuwe cursus begon met 3 leerlingen voor het Hebreeuwsch in de 5e klasse. Vrijstelling van schoolgeld werd tot aan de groote vacantie verleend aan 2 leerlingenin den nieuwen cursus aan 1 leerling. Bijlage C. 5 Het gedrag der leerlingen geeft geen aanleiding tot opmerkingen. Onderwijs. Als vroegere jaren blijft de rector een uur van den Woensdagmiddag besteden aan Romeinsche antiqui teiten met de leerlingen der 6e klasse. Leermiddelen en Gebouw. De schoolbibliotheek blijft steeds grootere belang stelling ondervinden in verband waarmede zich echter de behoefte aan uitbreiding doet gevoelen, waarvoor de fondsen in gelijke mate niet aanwezig zijn. Verschillende abonnementen en vervolgwerken werden voortgezet, aangeschaft werden Hartman „Avondzon des Heidendoms", „Richelieu" uit de „Col lection d'Albums historiques" en eene kaart van Oud- Italië. Tevens werd voorzien in de behoefte aan eene nieuwe lantaarn voor het sciopticum. Op de binnenplaats van het gebouw werd een afdak aangebracht dat een ruime bergplaats voor rijwielen aanbiedt. Het college van Curatoren, A. J. VAN RH1JN, loco- Voorzitter. H. C. PENNINK, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 135