Bijlage B. 14 te bouwen woningen de huurprijs beneden 1,50 per week kan worden gesteld en of voor diegenen, die deze huurprijs niet kunnen betalen, woningen beschikbaar zijn, die aan billijke hygiënische eischen voldoen. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de Woningwet, voer- en vaartuigen. Hieromtrent zijn geen mededeelingen te doen. HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. a. Scholen. Door de Gezondheidscommissie te Lochem zijn samen gesteld Hygiënische eischen enz. voor Scholen, omtrent ligging, verdeeling en inrichting, meubelen en leermiddelen en maatregelen van reiniging. Deze eischen zijn uitgegeven en verkrijgbaar gesteld. Aangezien de Commissie indertijd een zelfstandig onder zoek heeft ingesteld en daarbij de voornaamste gebreken aan de bestaande scholen heeft aangewezen, wordt ver spreiding van deze uitgave niet noodzakelijk geacht. Belangrijke veranderingen of verbeteringen zijn in het jaar 1911 in de Scholen niet aangebracht. Bijlage B. 15 b. Fabrieken en werkplaatsen. Aan de Commissie is door Burgemeeesfer en Wethou ders kennis gegeven van 17 ingekomen verzoekschriften naar aanleiding van art. 6 der Hinderwet. De verzoek schriften betroffen 1. Het oprichten van een smederij in een gebouwtje op de mestbergplaats. 2. Het oprichten eener bewaarplaats van ontplofbare stoffen op den zolder van perceel Schupstoel no. 16. 3. Uitbreiding van eene broodbakkerij in het Hoorn werk no. 26. 4. Het oprichten van een slachtplaats van vee in de Wambuisstraat. 5. Uitbreiding van een vleeschwarenfabriek door bij bouw van twee rookerijen in het perceel Waterstraat no. 39. 6. Het invoeren in eene broodbakkerij op het Hoorn werk no. 26 van eene andere wijze van bewerking en het in beweging brengen van verschillende werktuigen door een gasmotor. 7. Het plaatsen van een gaskoffiebrander door hand kracht bewogen in het perceel Sprongstraat no. 16. 8. Uitbreiding en wijziging eener drukkerij in het Ra- venstraatje no. 2.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 122