Bijlage B. 4 dering te behandelen. De Heer Fischer stelt zich beschik baar dit onderwerp in te leiden. Nadat nog door den voorzitter eenige vragen zijn be antwoord over communale of intercommunale waterleidin gen, over de mogelijkheid een stedelijken keuringsdienst beschikbaar te stellen voor omliggende gemeenten, over het onderzoek „aan den lijve" van schoolkinderen, over de wenschelijkheid andere eischen te stellen voor huur woningen en voor woningen in eigen gebruik, over de wenschelijkheid het rooken op scholen ook voor Middel baar en Hooger Onderwijs te verbieden, over art. 49 der Woningwet (het wonen in schuren, keeten enz., en den daarop betrekking hebbenden termijn van 5 jaren), over het groot aantal levenloos geborenen enz. is door den Inspecteur Joosten een voordracht gehouden over ventilatie en deed de Inspecteur Dr. van der Hagen eenige mede- deelingen betreffende het Centraal Laboratorium. Het Congres voor Openbare Gezondheidsregeling is ge houden te Rotterdam op 16 en 17 Juni. De heer C. Bijl heeft de Commissie vertegenwoordigd. In de vergadering van 29 Juni is door den afgevaardig de verslag uitgebracht. De voornaamste punten, die op het congres behandeld zijn, waren Het gebruik van tabak uit het oogpunt der volksge zondheid, praeadvies van den heer E. M. Mulder, arts te Franeker. De ontsmettingsdienst in de steden en op het platte land, in verband met de laatste wijzigingen der wet van Bijlage B. 5 4 December 1872 (Stbl. No. 134), praeadviseur Dr. H. G. Ringeling. Het Wetsontwerp tot Wijziging van de Gezondheidswet. De begrooiing voor het jaar 1911 was in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 1890,— waarvan 1490,ten laste van de Gemeente. (Bijlage 1). De begrooting voor het jaar 1912 is opgemaakt in de vergadering van 27 April. De ten laste van de Gemeente komende posten zijn blijkens schrijven van Burgemeester en Wethouders van Zutphen van 19 December 1911 op de Gemeente-begrooting uitgetrokken. De rekening en verantwoording over het jaar 1910, na gezien en voorloopig vastgesteld in de vergadering van 29 Maart, sloot met een batig saldo van 1,hetwelk bij den Gemeente-Ontvanger is gestort. De rekening is door Burgemeester en Wethouders van Zutphen goedgekeurd bij besluit van 7 April 1911. In 1910 is voor gemeenterekening uitgegeven een bedrag van f 939,(Bijlage II). Ontvangen zijn Jaarverslagen van Gezondheidscommis sies en van eenige keuringsdiensten van voedingsmiddelen over 1910. Maandblad van den Centralen Gezondheids raad. Algemeen verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in de gemeente is ver richt in het jaar 1909. De Statistiek der geboorten en sterften en de oorzaak van den dood in Nederland. Het jaarverslag van de Gemeente Zutphen over 1910. Het tijd schrift voor Sociale Hygiëne. Het Groene en Witte Kruis. Water, Bodem en Lucht. Het Vierteljahrsschrift fiir öffent- liche Gesundheitspflege. Naamlijst van in Gelderland ge.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 117