Bijlage B. 2 De secretaris heeft aan het einde van het jaar wegens vermeerdering van andere werkzaamheden ontslag ge vraagd. Bij besluit van den Commissaris der Koningin d.d. 27 December 1911 is het ontslag eervol verleend. Hoewel de Commissie de redenen moet billijken die den Secretaris, Mr. G. M. van Voorthuijsen, tot deze ontslag aanvrage hebben geleid, betreurt zij ten zeerste dit genomen besluit en betuigt hem hiermede openlijk haren dank voor de goede diensten gedurende een tijdvak van bijna negen jaren aan de Commissie bewezen. De bode E. J. Haytink heeft zijn gewone werkzaamheden verricht. Als deskundigen zijn door de Commissie geraadpleegd: de heer H. W. A. Behrens, apotheker te Zutphen, voor onderzoek van water en de heeren Dr. J. L. B. van der Marck en H. W. A. Behrens te Zutphen, voor het onder zoek van eenige monsters brood. B. Huishoudelijke Zaken. In het jaar 1911 zijn gehouden 11 gewone vergaderingen en 1 openbare vergadering. De gewone vergaderingen hadden plaats op 26 Januari, 23 Februari, 30 Maart, 27 April, 1 Juni, 29 Juni, 27 Juli, 28 September, 26 October, 30 November en 28 December. De openbare vergadering op 27 Februari. Alle vergaderingen werden ten Gemeentehuize gehouden. In de openbare vergadering op 27 Februari is het ver slag van de handelingen en bevindingen der Commissie over het jaar 1910 vastgesteld. Het verslag is gedrukt en op de gewone wijze verspreid. Bijlage B. 3 In het verslagjaar is één vergadering gehouden van Voorzitters der Gezondheids-commissies in de Provincie Gelderland. Deze vergadering, door den Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid op 7 December 1911 ten Gemeentehuize te Nijmegen bijeengeroepen, is wegens ongesteldheid van den Voorzitter, bijgewoond door den heer C. Bijl, die in de vergadering van 28 December verslag heeft uitgebracht. Door den voorzitter, Dr. Woltering, werden verschil lende punten behandeld, o. a. de wenschelijkheid dat den secretarissen der commissies zou worden opgedragen het maken van een legger van allerlei hygiënische bijzonder heden hun district betreffende. Er zou op die wijze tot stand komen eene hygiënische topographie. Verder zou de Hoofdinspecteur de toegezonden agenda's willen vergezeld doen gaan van een kort résumé der te behandelen punten. De voorzitter wijst op de weinige nadeelige gevolgen der groote manoeuvres in Gelderland, gevolg van de ge nomen maatregelen de verschaffing van drinkwater betref fende. De zuigelingen-sterfte was in dit gewest in de maanden Augustus en September zeer groot. De altijd voorkomende zomertop was dit jaar bijzonder hoog. Men vraagt zich af waarom dit in Augustus en September speciaal werd geconstateerd Een zeer uitgebreid onder zoek zal dit misschien aan het licht kunnen brengen. Aanbevolen wordt de aanschaffing van het verslag be treffende de Kindersterfte in den Haag. Verder wijst de voorzitter op de kwestie der waterver vuiling, die in dit gewest al meer en meer urgent wordt. Het ware wenschelijk deze zaak in eene openbare verga-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1911 | | pagina 116