Bijlage B. 18 16. Uitbreiding van de stoom wasch- en strijkinrichting aan den weg naar Warnsveld. 17. Vergunning voor een opslagplaats van 2000 liter petroleum in een gedeelte van het perceel aan de Zuider haven no. 6. 18. Oprichting van een slachtplaats voor runderen en varkens in het perceel Tadamasingel no. 3. 19. Het oprichten van een broodbakkerij in de Laarstraat no. 167. 20. Het in gebruik nemen van een gasmotor voor het in beweging brengen van de machines in de linieerin lichting in de Barlheze no. 8. 21. Het oprichten van een fabriek voor bakkersartikelen met gasmotor van 21/2 P.K. in het perceel Oudewand no. 36. 22. Het oprichten van eene inrichting voor het vervaar digen van politoeren en vernissen in een perceel aan de Zevennotenboomstraat. Op deze kennisgevingen is telkens advies uitgebracht dat zich, in verband met de leer, dat de werkkring van de Commissie zich niet uitstrekt over hygiënische eischen in de werkplaatsen of fabrieken, heeft bepaald tot het geven van wenken omtrent afvoer van rook en afgewerkte gassen, het veroorzaken van trillingen, het afvoeren van vuil water en afval en in het algemeen tot het voorstellen van zoo danige bepalingen, waardoor nadeel voor de Volksgezond heid wordt voorkomen. Bijlage B. 19 HOOFDSTUK VII. Ziekten. Bericht is ingekomen, dat zich hebben voorgedaan ver schillende gevallen van besmettelijke ziekten, als: 1. Aziatische cholera 0. 2. Typhus exanthematicus 0. 3. Febris typhoïdëa 6 (1909 0.) 4. Pokken 0. 5. Roodvonk 0 (1909 9.) 6. Diphtheritis 3 (1909 3.) 7. Dysenterie 0. 8. Pest 0. 9. Gele koorts 0. 10. Meningitis cerebro spinalis epidemica 0. Van de dr^e gevallen Dyphtheritis was een patiënt uit Brummen, die in het ziekenhuis alhier verpleegd is. De twee andere gevallen kwamen voor in de Hoven in de maand September. Eenige ongerustheid heeft geheerscht wegens het zich voordoen van enkele gevallen van febris typhoïdëa; de eerste gevallen zijn geconstateerd 18 December 1910. Toen bij de commissie bekend werd, dat zich ten huize van een melkleverancier drie gevallen van laatstgenoemde ziekte voordeden, waarvan een patiëntje reeds was over leden, zijn onmiddellijk in overleg met den Burgemeester de noodige maatregelen genomen. De zieke kinderen zijn naar den ziekenbarak overge bracht. Ontsmetting heeft zeer zorgvuldig plaats gehad;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 99