Bijlage B. 14 nietigd. Wat liet eetgereedschap betreft, dit wordt apart gehouden zoodra de geneesheer het voorschrijft. Dit voorschrijven heeft plaats bij tuberculose, venerische aan doening, kortom, het is geheel in handen van den geneesheer. De lepels zijn volgens voorschrift van hout en iedere gevangene heeft zijn eigen lepel. Vernietiging daarvan kan gemakkelijk gebeuren, ook alweer op medisch voorschrift; de prijs van een lepel bedraagt circa 3 centen. De boeken van gevangenen met tuberculose of andere besmettelijke ziekten worden öf gedesinfecteerd öf vernietigd. Wat de vochtigheid betreft van de kamer der bewaarster deze bestaat inderdaad, doch is m. i. zeer gering en voor een goed deel schijnt zij erger dan zij inderdaad is, door dat er behang op de muren is geplakt, toen deze nog niet geheel droog waren. Een ernstigen graad van voch tigheid kon ik daarin niet constateeren, terwijl woon- en slaapkamer in elkander loopen en dus beide voldoende kunnen worden verwarmd en geventileerd." Na die geruststellende berichten in dit rapport gegeven, achtte de Commissie geen termen aanwezig verdere stappen te doen. HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. a. Scholen. De nieuw gebouwde Roomsch-Katholieke meisjesschool is in den loop van het jaar in gebruik genomen. Bijlage B. 15 Het nieuwe gebouw maakt een flinken indruk. De lokalen zijn ruim, frisch en goed verlicht, de gangen en trappen zijn breed, de privaten reukloos en goed geven tileerd. In een lokaal werd een glazen werk wand aangetroffen, hetgeen niet wenschelijk geacht wordt. De kinderen moeten dan voortdurend tegen het glinsterende licht inzien, hetgeen vermoeiend en op den duur slecht voor de oogen is. De wenschelijkheid is dan ook geuit, dezen wand dof te verven en zoodoende het doorvallen van licht te voor komen. Bij een bezoek aan de Hoogere Burgerschool kon met genoegen worden geconstateerd, dat gangen, trappen, por talen en lokalen in zindelijken toestand verkeerden. Eene groote verbetering is aangebracht door de privaten van waterspoeling te voorzien. Bij een vorig bezoek werd opgemerkt, dat in enkele lokalen de klecren binnen werden opgehangen, thans werden deze buiten de lokalen geborgen. Eene afscheiding is aangebracht tusschen de woning van den concierge en de school. Bij de openbare school aan den Tadamasingel zijn drie nieuwe lokalen bijgebouwd. Met het oog op het aantal kinderen bieden deze lokalen voldoende ruimte. Een der lokalen heeft weinig licht. Bij eenigszins donker weer is het spoedig te donker in het lokaalwaarschijnlijk is de oorzaak te zoeken in het donkere dak, waarop het lokaal uitzicht heeft. Boven zijn twee nieuwe privaten met waterspoeling.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 97