Bijlage B. 12 bouwen aan den Warnsveldschen weg. Reeds is met het grondwerk een aanvang gemaakt. Door de Woningwet-Commissie van den Volksbond, is gevraagd, of er feiten bekend zijn, die een onmiddellijk verband aantoonen tusschen een slechte woning en treurige moreele toestanden en tusschen eetie goede woning en gunstige moreele toestandenzoodanige feiten konden niet worden opgegeven. De Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid heeft een onderzoek ingesteld naar keeten, bewoond door seizoen arbeiders. Bedoelde woonketen komen in het ambtsgebied der Commissie niet voor, slechts is opmerkzaam gemaakt, dat bij werken tot verbetering van den IJsel de werklieden wel in dergelijke tijdelijke verblijven worden ondergebracht. Een klacht omtrent den slechten toestand van een woning aan de Barlheze is onderzocht en was aan het einde van het jaar nog in behandeling. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten niet vallende onder de Woningwet,voer- en vaartuigen enz. In eene der vergaderingen werd door een lid der Com missie ter sprake gebracht een bij hem ingekomen klacht omtrent onvoldoende desinfectie in de gevangenis. Zoowel Bijlage B. 13 ontsmetting van de cellen als van het eetgereedschap zou te wenschen overlaten. Bovendien was geklaagd over vocht in een der vertrekken van de bewaarster. In eene latere vergadering is hieromtrent het volgende rapport uitgebracht: „Naar aanleiding eener opmerking gemaakt in eene der vergaderingen der Gezondheidscommissie alhier, betreffende minder gewenschte onhygiënische toestanden in de straf- genis alhier, heb ik mij naar bedoelde strafgevangenis be geven en, vergezeld door den directeur een onderzoek ingesteld, waaromtrent ik de eer heb het volgende te rapporteeren Er bestaan in de mannenafdeeling 3, in de vrouwenaf- deeling ééne ziekencel. De afmetingen daarvan bedragen circa 6 bij 3 M. De wanden zijn geverfd, de cementvloer is geparaffineerd, zoowel de vloer als zoldering is met ronde hoeken, laatstgenoemde in haar geheel eenigszins gewelfd. Er is een neerschuivend bovenraam en eene ventilatieinrichting. De verwarming geschiedt door een kachel. Na het overlijden van een gevangene, die met open tuberculose was opgenomen, heeft, op rijkskosten, door den stedelijken desinfectiedienst, desinfectie plaats gehad. In het gebouw der strafgevangenis bevindt zich een heeteluchtdesinfectieoven van nieuwere constructie. Van eiken gevangene wordt, bij inkomst in het gebouw, indien eenigszins noodig, al het lijfgoed gedesinfecteerd. In het algemeen kan men zeggen, dat alles wordt gedesin fecteerd wat door den behandelenden geneesheer daarvoor wordt aangewezen. Maar reeds, ook zonder geneeskundig voorschrift, heeft desinfectie op ruime schaal plaats, terwijl het herhaaldelijk voorkomt, dat stroozakken worden ver-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 96