Bijlage B. 10 In het vervoer van den afval van slachterijen naar de mestbergplaats is nog geen verandering gebracht, evenwel is op de gemeente-begrooting over 1911 een post uitge trokken voor het aanschaffen van 50 ijzeren wisseltonnen met hermetisch sluitende kleppen voor het vervoer van slachtafval en een wagen om de tonnen naar de mestberg plaats te brengen. D. Begraafplaatsen. Omtrent de begraafplaatsen aan den Warnsveldschen weg en den weg naar Hengelo zijn geen mededeelingen te doen. HOOFDSTUK IV. Volkshuisvesting. Het verslag over het systematisch woningonderzoek in de Gemeente Zutphen is in 1910 gereed gekomen en ge drukt. Ten einde geleidelijk voort te gaan met afkeuring van woningen, die door de Commissie ongeschikt ter bewoning werden geacht, zijn aan het Gemeentebestuur aangewezen 20 woningen: 5 aan de Lievenheersteeg 9 aan de Polsbroek 6 aan den Kanonsdijk in de Hoven. Alle woningen waren in zoodanig vervallen toestand, Bijlage B. 11 dat deze door het aanbrengen van herstellingen niet in bewoonbaren staat waren te brengen. Twaalf woningen waren onbewoond, terwijl de eigenaren verklaarden deze niet meer te verhuren, omdat ze niet meer bewoonbaar waren. Toch meende de commissie ook deze woningen ter onbewoonbaar verklaring te moeten aanwijzen, teneinde te voorkomen, dat zij wellicht later nog betrokken zouden worden. De aangewezen woningen zijn bij besluit van den Raad van 6 Februari 1911 onbewoonbaar verklaard, zoodat thans, sedert de invoering der woningwet, onbewoonbaar verklaard zijn 75 woningen. Als ongeschikt ter bewoning, indien niet de noodige verbeteringen werden aangebracht, zijn aangewezen 18 woningen, waarvan 7 zijn afgebroken en 11 hersteld. De commissie meent, op deze wijze voortgaande, het best te kunnen medewerken aan de verbetering van den woningtoestand waar eenerzijds de kosten van het bouwen van goede woningen aanmerkelijk zijn verhoogd, anderzijds door afkeuring de vraag naar woningen toeneemt, daar is te vreezen, dat de huurprijzen verhoogd zullen worden, hetgeen de moeilijkheid om aan diegenen, die hoogstens een gulden in de week kunnen verwonen, goede woningen te verschaffen, zeer zou vergrooten. Vandaar, dat naar het oordeel der commissie, het onbewoonbaar verklaren nooit op zoodanigen grooten schaal mag geschieden, dat ook maar eenigszins woningnood ontstaat. Het Bestuur van de David-Evekink Stichting heeft be sloten wederom een blok van 50 arbeiderswoningen te

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 95