Bijlage B. 8 gelegen tegen den kelderwand. De beerput is geledigd en met zand gevuld. Een andere klacht omtrent vocht in een kelder aan de Turfstraat werd veroorzaakt door een lek riool. De lucht in den kelder was onhoudbaar, hetgeen niet te verwon deren was, omdat ook spoelwater van een waterplaats in het riool uitliep. Door herstelling van het riool is de toe stand verbeterd. Aan Burgemeester en Wethouders is kennis gegeven van een voor de Volksgezondheid schadelijken toestand aan de Beekstraat. Niet alleen, dat aldaar voortdurend water in een kelder stond, doch ook in een keuken kwam telkens water door den muur. Al dat vocht kwam van een klein plaatsje, waar al het water van de omliggende daken en van een weiwaterpomp neerkwam, zonder dat er eenig afvoer- middel was. Aangezien deze toestand in strijd is met de politie-ver- ordening is de eigenaar door Burgemeester en Wethou ders aangeschreven het perceel door een riool aan te slui ten aan het gemeenteriool, terwijl aan den eigenaar van den kelder in overweging is gegeven, den kelder water dicht te doen maken. Een klacht omtrent afvoer van huis- en hemelwater van een perceel in de Lange Hofstraat is door de betrokken personen onderling geregeld. C. Verontreiniging van lucht (stank van fabrieken, enz.) Stank bij een lompenpakhuis aan de Noorderhaven bleek Bijlage B. 9 afkomstig van een partij horens. Opruiming heeft plaats gehad. Van ernstiger aard was een klacht over stank veroor zaakt door een zeepfabriek. Geklaagd werd door alle om wonenden en door het hoofd van een naburige meisjes school. Er deden zich gevallen voor, dat personen van den vuilen weeën stank ongesteld werden. Een onderzoek toonde aan dat de dampen, die boven het dak werden afgevoerd den stank veroorzaakten. Volgens den fabrikant zouden deze dampen zoo onaan genaam rieken, omdat hij bij de bereiding van zijn fabri kaat op dat oogenblik dierlijke vetten gebruikte. Toezeg ging werd verkregen, dat het gebruik dezer vetten zou worden gestaakt. Sedert is er verbetering gekomen. Van de verontreiniging van de lucht door eene mest- verzameling op een stuk land bij den Weg naar Laren is aan Burgemeester en Wethouders kennis gegeven. Groote stukken slachtafval werden op een hoop geworpen met enkele scheppen aarde bedekt. De rottende massa verspreid de een ondragelijken stank. De verzameling is door den eigenaar opgeruimd. Ook de eigenaar van eene mestverzameling op het Pot tenbakkershofje is door Burgemeester en Wethouders aan geschreven den toestand te verbeteren. Een open vuilnis bak en een zinkput veroorzaakten aldaar veel stank. Ook klaagde een bewoner aldaar, dat het water uit de zinkput onder zijn bedstee terecht kwam. De noodige verbetering is nog niet aangebracht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 94