Bijlage B. 2 In plaats van de.i bode J. Haytink, die wegens vertrek met 1 Januari 1910 eervol was ontslagen, is benoemd E. J. Haytink alhier; deze heeft in het afgeloopen jaar de gewone diensten aan de commissie bewezen. Als deskundige is door de commissie gehoord de Heer Dr. van Eek, directeur van den Keuringsdienst voor eet- en drinkwaren te Leiden (art. 23 Gez. wet). De Heer H. W. A. Behrens, apotheker te Zufphen heeft geregeld het water der drinkwaterleiding gecontroleerd en eenige mon sters drinkwater onderzocht, terwijl ook voor een bacte riologisch onderzoek van de hulp van een deskundige is gebruik gemaakt. Het advies van een deskundige is ingewonnen bij het opnemen van eene woning, die voor onbewoonbaarver klaring in aanmerking kwam. B. Huishoudelijke Zaken. Er zijn gehouden 13 vergaderingen, 11 gewone, 1 open bare en 1 buitengewone. De gewone vergaderingen hadden plaats ten Gemeente huize op 27 Januari, 24 Februari, 31 Maart, 28 April, 26 Mei, 7 Juli, 28 Juli, 29 September, 27 October, 24 No vember en 29 December. De vergadering van 24 November is door Dr. G. Romijn, inspecteur der Volksgezondheid, bijgewoond. De openbare vergadering tot vaststelling van het jaar verslag (art. 27 Gez. wet) kwam bijeen 24 Februari. De buitengewone vergadering op 3 December had ten doel het hooren van Dr. Van Eek, over de inrichting van een keuringsdienst voor eet- en drinkwaren. Bijlage B. 3 Den 15°" December 1910 heeft te Nijmegen eene ver gadering plaats gehad van Voorzitters der Gezondheids commissies in Gelderland. Van het aldaar verhandelde is in de vergadering van 29 Dec. verslag uitgebracht. De heer C. Bijl heeft als afgevaardigde van de commissie bijgewoond het Congres van het Groene Kruis op 3 Sep tember 1910 te Utrecht gehouden. De punten toen aan de orde waren: De wijkverpleging ingeleid door Dr Fleischer, arts te 's Gravenhage, vervoer van gewonden besproken door den Dirigeerend Officier van Gezondheid Nord, terwijl door den Indischen arts Laoli de mogelijke intro ductie van de vereeniging het Groene Kruis in Nederlandsch Indië werd ter sprake gebracht. Ook heeft de heer C. Bijl de commissie vertegenwoor digd op het Congres voor openbare Gezondheidsregeling 23 en 24 September 1910 te Leiden gehouden. Van het congres, vooral ook belangrijk wegens de daarbij georga niseerde tentoonstelling van hetgeen op vervalsching van levensmiddelen betrekking had, is verslag uitgebracht in de vergadering van 29 September. De voornaamste onderwerpen, die behandeld zijn, waren: Hygiënische toestanden aan boord van Zeevisschers- vaartuigen, de verontreiniging der openbare wateren, met inleiding van Mr. J. Limburg en Dr. J. D. van der Plaats en de vervalsching van levensmiddelen en de werking der keuringsdiensten, met als inleiders Dr. A. Lam, directeur van den Keuringsdienst te Rotterdam, Dr. H. G. Ringeling, directeur van den gemeentelijken Gezondheidsdienst te Amsterdam, Dr. A. Th. Reicker, chef van het Scheikundig Laboratorium van den Gezondheidsdienst te Amsterdam

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 91