134 Algemeene opmerkingen omtrent tuinbouw, bloemisterij, boomkweekerij en vruchtenteelt. De verzending der producten kan op ruime schaal plaats hebben per tram en spoor naar omliggende plaatsen. De meest gebruikte kunstmeststoffen voor den tuin bouw alhier zijn Chilisalpeter, Thomasphosphaat, Kaï niet, Superphosphciat, Patentkali en Beendermeel. De gazons worden gemest met Thomasphosphaat en Kaïniet. De uitzaaiing der kunstmeststoffen heeft plaats met den KunstmeststrooierVoor den tuinbouw wordt ook gebruik gemaakt van compost en stalmest, en voor de weilanden amoniak en patentkali. Er wordt ook gemest met amoniak-superphosphaat en zwavelzure-amoniak, en voor den tuinbouw met ier en beer, alsmede turfstrooisel en paardenmest met ier gedrenkt. De qualiteit, alsmede de opbrengst der tuinbouwpro ducten z. a. erwten, was middelmatig; de prijzen waren hoog. De stam- en stokboonen waren dooreengenomen beneden het middelmatige, de heerenboonen waren goed. De prijzen op de markten besteed waren hoog. De augurken en komkommers waren middelmatig, de prijzen lager. De late koolsoorten z.a. gele, groene savoje, bloem spruit- en boerenkool, gaven een ruime opbrengst, de prijzen waren middelmatig. De vruchten z.a. bessen, frambozen, aardbeien, appels 135 en peren waren middelmatig; de abrikozen, perziken en pruimen waren zeer slecht. De opbrengst der bloemkweekerijen was zeer goed. Er werden 20,000 Riemen Convalaria's uitgeplant, alsmede eenige duizenden knol-begonia's, palmen en varens. De teelt der Convalaria's vermindert, aangezien meer werk wordt gemaakt van gladiolussen. het aantal leverbare bollen bedroeg 150,000 stuks. De toestand der boomkweekerijen, welke eene uit gestrektheid beslaan van 2 H.A., was gunstig. De bloemkweekerijenwelke eene uitgestrektheid beslaan van 7,75 H.A. verkeeren in goeden toestand. Er werden in 1910 veel bloemen verzonden naar omliggende plaatsen en Twente en afgesneden bloemen naar Hollandsche plaatsen en Groningen. Houtteelt komt in deze gemeente wenig voor. De uitgestrektheid van het hak- loof- en griendhout bedroeg 4,50 H.A. De toestand van het houtgewas was gunstig. De voornaamste houtsoorten zijn Iepen, Eiken, Es- schen, Linden en Wilgen; de wegen worden beplant met Amerikaansche eiken, Linden en den Virginischen Eschdoorn. De beplanting geschiedt gedeeltelijk voor rekening- van het Rijk en gedeeltelijk voor rekening der gemeente. Marken of gemeentegronden, die vroeger zijn ver- deeeld of nog te verdeelen liggen, bestaan hier niet en evenmin treft men hier duinbeplantingen of af- zanderijen aan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 69