130 derland, opende en sloot den cursus. Bij het sluiten van den cursus werd aan 7 leerlingen een Getuigschrift uitgereikt; aan een kon het niet worden uitgereikt wegens te veel verzuim en te weinig vorderingen. De heer W. C. Pieper uit Wageningen hield een lezing over groenteteelt op den kouden grond en onder glas, voornaamlijk de teelt onder westlandsche eenruiters. Verder werd een lezing gehouden door het Hoofd bestuur van de Tuinbouwonderlinge, met het oog op de verzekering van de tuinlieden. Verder werden geen lezingen gehouden, aangezien de toestand van de financiën niet gedoogde om deskun digen daarvoor uit te noodigen. Nog werd door de Afd. Tuinbouw met de Afd. van de Pomologische Vereeniging besloten een proeftuin op te richten. Door het Gemeentebestuur werd daarvoor een terrein beschikbaar gesteld aan het Leeuwe riklaantje en bovendien een subsidie verstrekt. Ook werd een Rijks- en Provinciale subsidie toegezegd. Het Bestuur hoopt het volgende jaar te beginnen met den aanleg van den tuin. De oprichtingskosten zullen worden gevonden door schenking van vrijwillige bijdragen of door het nemen van rentelooze aandeelen. Er is reeds door velen voor een vrij groot bedrag geteekend, en het Bestuur hoopt dat nog meerdere zullen volgen. De tuinlieden Vereeniging „Steunt elkanderop gericht 21 Januari 1903. De heer J. D. C. Visser is Voorzitter en de heer B. W. Roelofs, Secretaris. 131 Deze vereeniging stelt zich in hoofdzaak ten doel den bloei van land- en tuinbouw te bevorderen door het doen houden van voordrachten en aankoop van zaden, mest en kunstmest, bij groote partijen. De Eerste Coöperatieve Boterverkoop- Vereeniging van Zuivelfabrieken. Aangevoerd werd gedurende 1910 (tot 1 Dec.) 276950 K.G. roomboter, ter waarde van 357108,57. De Naaml. Vennootschap „de Bot er mijn" Zutphen. Aangevoerd werd gedurende 1910: 22142' K.G. boter, ter waarde van 27956,95'/2- De Nederl. Coöperatieve Eierenvcrkoop- Vereeniging, met 349 leden. Gedurende het boekjaar werden door de leden ge leverd 80725,6 K.G. eieren, waarvoor werd betaald 50927,37 of gemiddeld 0,63 per K.G. Misgewas en verlies van oogsten door onweder, vorst, enz., kwamen in 1910 niet voor. Van schade lijke dieren ondervond de landbouwer geen last. Voor zoover bekend heeft invoer van nieuwe ge wassen, werktuigen en vee-rassen niet plaats gehad, en werden nieuwe uitvindingen niet toegepast.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 67