128 Bijenteelt komt in deze gemeente weinig voor, het houden van bijen geschiedt slechts voor liefhebberij. Koop- en huurwaarde van landerijen. De koopwaarde van bouwland bedroeg in deze gemeente 3350,voor kleigrond en 2500,per H.A. voor zandgrond; van weiland 3200,— voor kleigrond en 2200,per H.A. voor zandgrond. De huur bedroeg 150,250,voor bouwland (klei). 125,— 225,— (zand). 60,135,weiland (klei). 65,— 125,— (zand). Maatschappijen en genootschappen ter bevordering van den Landbouw. 1. De afdeeling Zutphen—Warnsveld van de Geldersche-Overijsselsche Maatschappij van Landbouw met 180 leden. De afdeeling is opgericht den 25sten April 1004 en begon met 84 leden. Voorzitter is de Heer S. A. K. Baron van Nagell te Warnsveld en Secretaris de Heer H. D. Zelders te Zutphen. Gehouden werden in 1910 drie algemeene vergade ringen en een tweetal lezingen. In de maand Augustus werd een excursie gemaakt naar Neede en Eibergen. De landbouwwintercursus in 1909 begonnen, onder leiding van den Heer G. J. Wisselink te Enipe, werd in dit jaar voortgezet. 129 Subsidies werden verleend aan de Anti-Korfponden- vereeniging, aan de in November gehouden tentoon stelling van pluimvee en konijnen en aan de Geiten- fokvereeniging te Warnsveld, terwijl een aandeel werd genomen in het kapitaal, benoodigd voor den op te richten proeftuin hier ter plaatse. De stand der financiën is, dank zij 't batig saldo van de Tentoonstelling in 1905, nog zeer gunstig. 2. Eene landbouwersvereeniging Zutphensche Boerenbondmet 60 leden. De heer J. Memelink is Voorz. en de heer J. C. Wijers, Secretaris. De afdeeling Zutphen" van de Nederl. Mij van Tuinbouw .en Plantkunde. Zij telt 36 leden. Het Bestuur bestaat uit de lih.: R. Wigman, Voor zitter, J. H. Hietink, Onder-Voorzitter, D. A. Bos, Secretaris, H. J. Westendorp, Penningmeester, en J. M. Nengerman. De tuinbouwcursus werd dezen winter voortgezet, met subsidie van het Rijk. Deze cursus, loopende van October tot April, ving aan met 8 leerlingen. Het onderwijs werd gegeven in een der lokalen van de Rijks Landbouw-Winterschool door de hh.: W. F. Grimme te Apeldoorn, M. J. Pieper te Wageningen en J. van der Bent te Velp. De lessen werden geregeld bijgewoond door een der leden van de Commissie van toezicht; zij werden ge houden gedurende drie avonden per week, en wel op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 6 tot 9 uur. De heer A. C. Ide, Rijkstuinbouwleeraar voor Gel-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 66