114 voor piano 20 viool 18 violoncel 1 theorie 3 blaasinstrumenten 0 solozang 3 in de koorklasse 5 verder 24 niet betalende leerlingen. De schoollokalen blijven aan de eischen voldoen. In het bestuur der Muziekschool kwam geene ver andering. Van het Gemeentelijk Subsidie werd gebruik ge maakt tot een bedrag van 2977,Só1/^waarvan 1640,werd uitgekeerd aan het muziekcorps der voormalige Schutterij. Afil. Zutphen, der Mij. ter bevordering van Toon kunst. Zutphcn's Mannenkooor. Vereeniging Zang lust. Zutphensche Orchest- Verecnigiug. Vereeniging tot bevordering van Kamermuziek. Vereeniging „Pictura," welke zich ten doel stelt den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken 115 en te bevorderen, door het geven van kunstbeschou wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen. Genootschap ter beoefening van natuurk. wetenschap pen (Physica) en Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid, waar van op bladz. 110 wordt gesproken. HOOFDSTUK X. Armwezen. De toestand van de behoeftige klasse was in het algemeen tamelijk gunstig. De bedeeling der huiszittende armen vorderde veel zorg van de liefdadige instellingen. Aan alle aanvragen om ondersteuning kon niet worden vol daan. De Burgerlijke Gemeente gaf weder onderstand aan behoeftigen, meest in den vorm van huishuur en tevens voor verpleging bij ziekte. Ter voldoening aan art. 179// der Gemeentewet werden door ons, op onderscheidene tijdstippen, de in deze Gemeente aanwezige godshuizen en andere instellingen van weldadigheid, waarover het toezicht aan het Gemeentebestuur is opgedragen, bezocht. Tot bizondere opmerkingen gaven die bezoeken geene aanleiding.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 59