98 2. De Schiet-(Weerbaarheids) Vereeniging: „Wij Willen Weerbaar WezeiP. Het getal gewone leden bedroeg 25. De vorderingen in het schieten zijn zeer bevredigend te noemen, zoowel met geweer M. 95 als met flobert geweer. De Vereeniging nam deel aan twee algemeene wed strijden, nl. te l/orden op 22 Mei en te Zutphen op 26 Juni en 3 Juli. De deelname aan beide wedstrijden bleef echter zonder succes. Op de vrije baan werden door eenige leden prijzen behaald, n.l. te Gorssel en te Utrechtook werden dit jaar drie onderlinge wedstrijden gehouden. De schietoefeningen werden op de Rijksschietbanen nabij 't fort: „de Pollgehouden. Oefeningen in den wapenhandel hadden niet plaats. Het ledental is stationair. 3. De Vereeniging „Koningin Wilhelminavan den Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, afd. Zutphen en Omstieken, is opgericht in 1899. Zij telt 5 Bestuurs leden en 120 leden, waarvan gemiddeld 45 aan de oefeningen hebben deelgenomen en zijn verdeeld als volgt: 22 scherpschutters, 10 klasse B en 13 klasse A. Van 1 April tot 1 October werden schietoefeningen gehouden op de Rijksschietbanen aan het fort „de Poir alhier. Winteroefeningen met buks en cylinder- geweer hadden plaats des Woensdags van 8—11 uur n.m. in de benedenzaal van het Café Oroote. Andere oefeningen in den wapenhandel hadden niet plaats, terwijl de vorderingen zeer bevredigend waren. 99 HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke Zaken. Voor geen der 8 alhier gevestigde Kerkgenootschap pen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. De volgende staat geeft een overzicht omtrent die kerkgenootschappen Naam van het Aantal Aantal kerkgenootschap. Kerken. Leeraren. 1 Nederduitsch Hervorm de Gemeente 2 5 Evangelisch Luthersche Gemeente 1 1 Doopsgezinde Gemeente 1 1 Gereformeerde Kerken 1 1 Christelijk Gereformeerde Kerk 1 1 Roomsch Katholieke Ge meente 1 3 Nederlansch Israëlietische Gemeente 1 1 Gemeente van Gedoopte Christenen 1 1 In 1910 werden, met Koninklijke machtiging, de vol gende legaten verleend: 1. Aan het R. K. Par. Kerkbestuur, het R. K. Par. Armbestuur en het bestuur der Vereeniging van den

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 51