90 lieeren een cursus gegeven in de zieken- en krank zinnigenverpleging, waaraan al de nieuw aankomende verpleegsters en verplegers verplicht zijn deel te nemen. In het stadsgesticht behaalden 2 verpleegsters en 8 verplegers het le gedeelte van het diploma, 5 ver pleegsters en 2 verplegers het 2e gedeelte en 5 ver pleegsters en 1 verpleger het 3e gedeelte. In het Buitengesticht behaalden 9 verpleegsters en 1 verpleger het le gedeelte van het diploma, 5 ver pleegsters het 2e gedeelte en 7 verpleegsters het 3e gedeelte. Badhuis. Gedurende 1910 werden 13414 baden genomen; 8638 door mannen en 4776 door vrouwen. Gebouwen. In het Gasthuis, het Ziekenhuis en op het Groot- Graffel werden de gebouwen goed onderhouden en de noodige herstellingen uitgevoerd. Het stadsgesticht werd aan de Rozengrachtzijde en aan het Baggeroord geverfd en op het Groot-Graffel werden twee paviljoens uitwendig en één inwendig geverfd Mede werd op het Groot-Graffel een aanvang ge maakt met den bouw van eene dubbele woning, bestemd voor gezinsverpleging. 91 Boerenerven en landerijen. Deze werden goed onderhouden; de noodige ver anderingen en verbeteringen werden aangebracht. e. Geneeskundige dienst bij armen, verpleegd in hunne woningen. Deze dienst wordt waargenomen door de genees- heeren Dr. A. J. VAN Rhijn en Dr. E. J. W. HOLLE- MAN, die ieder daarvoor eene jaarwedde genieten van 600,-. Bovendien zijn er nog twee gemeente-geneesheeren voor den heel- en verloskundigen dienst waarvan de een belast is met dien dienst in de stad, de ander met dien in het Ziekenhuis. Gemeente-arts, belast met den heel- en verloskundigen dienst in het Ziekenhuis is Dr. J. van der HOEVEN te Eefde op eene jaarwedde van 300,arts, belast met dien dienst buiten het Ziekenhuis J. L. SIEMENS, op eene jaarwedde van f 600,—. De heer J. L. SIEMENS werd tevens belast met het verrichten van de doodschouw, waarvoor hij eene be looning geniet van 100,— per jaar. Verder zijn er 2 Gemeente-vroedvrouwen, wier jaar wedden tot en met 31 December 1910 bedroeg ƒ200,—. Bij Raadsbesluit van 30 December 1910, No. 3, werd hare jaarwedde verhoogd met 150,— en alzoo gebracht op ƒ350,zulks met ingang van 1 Ja nuari 1911.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 47