76 één aan den weg naar Laren en één op den Boompjeswal. Zes brandkraanwagens, geplaatst als volgt: No. 1 in de Raadhuissteeg, No. 2 aan den Graaf Ottosingel, No. 3 op den Paardenwal, No. 4 op de Nieuwstad bij de Kazerne. No. 5 op het Broederenkerkplein, No. 6 aan de Havenstraat bij de Broodfabriek. Eén brandkraanwagcn, geplaatst op het Politiebureau en één aan den politiepost aan den Deventerweg, bestemd tot directe hulp bij begin van brand, met bediening van de politie. In de Gemeente zijn, behalve de reeds genoemde 126 brandkranen op de waterleiding, nog buiten de bebouwde kom der Gemeente zeven diepe pijpwellen aanwezig, waarvan er zich zes in de Hoven en één aan den weg naar Laren bevinden. Bij den vasten aanjager aan den weg naar Laren bevindt zich eene bergplaats, voorzien van dezelfde gereedschappen als die, welke in de brandkraanwagens aanwezig zijn. De plaatsing der kranen is aangeduid door een merk in de naastbijzijnde straatlantaarns en door bordjes met nadere plaatsaanduiding. In de Gemeente zijn nog aanwezig: een wagen met brandladders, redmiddelen, reservegereedschappen, terwijl zich in verschillende Gemeentegebouwen Theo- 77 fakkels bevinden tot directe hulp bij het uitbreken van brand. In de brandkraanwagens der politie en in den reser vewagen bevinden zich de noodige middelen tot ver- leenen van eerste hulp bij ongelukken. De woning van den Generalen Brandmeester, het politiebureau, de politieposten aan den Deventerweg en in de Hoven, het pompstation der waterleiding en de stokerij der gasfabriek, zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat eene afzonderlijke telephoon- verbinding tusschen het politiebureau en de torenwacht, om gedurende den nacht, onmiddellijk bij het begin van brand, zoo deze door den torenwachter ontdekt wordt, het politiepersoneel te kunnen waarschuwen. In den loop van het jaar werd op 9 diverse plaatsen een begin van brand door de politiebeambten met de hun ten dienste staande bluschmiddelen gebluscht, zoodat daarvoor de brandweer niet behoefde opge roepen te worden, en op 3 plaatsen brak brand uit, welke door de buren werd gebluscht. De kosten van het onderhoud van het materieel hebben bedragen 395,90, die van de brandweer 158,20. Werklieden-Reglement. De uitgaven aan verloven, ziekengelden en teruggave van kosten der gereedschappen, aan de werklieden betaald, hebben bedragen 1405,66. Die voor de bij Raadsbesluit aan de werklieden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 40