74 De grasperken hadden dit jaar niet van de droogte te lijden, zoodat daarvoor niet veel besproeiing noodig was. Enkele paden in het Coenenspark hadden van overstrooming te lijden en wel in de maand Juli, toen de vijvers overliepen, zoodat de bloem- en heester- perken, langs de taluds staande, werden overstroomd en bijna geheel verloren gingen. Het binnengedeelte van het park werd afgedamd om daarmede de overige bloemperken nog te kunnen behouden, hetgeen maar gedeeltelijk gelukte, aangezien het water te lang tegen den dam stond, en daardoor te veel doortrok, terwijl het ook van de Marschzijde te veel doorkwelde. De schade aan bloem- en heestergewassen was nog al aanzienlijk. De bloemperken werden in het najaar opnieuw met planten uit de kweekerij beplant. Het bovendek van de brug naar de muziektent werd geheel vernieuwd, en de fonteinen op de Markt en op het Stationsplein werden opnieuw geverfd. De afzettingen van palen en draad langs de gras perken en singels werden gedeeltelijk vernieuwd en opnieuw geverfd, alsmede de banken in de plantsoenen, waarvan enkele geheel werden vernieuwd. Algemeene Begraafplaats. De Algemeene Begraafplaats verkeert in zeer goeden toestand. Het onderhoud bestond hoofdzakelijk in het in orde maken en schoonhouden der graven en paden met inbegrip van het bestrate gedeelte aan den ingang, het geregeld afmaaien der grasvelden, en het afsteken 75 der kanten, alsmede het schoon- en op diepte houden der grachten, welke ook geregeld werden gespuid. De jonge boomen en heesters werden alle gesnoeid en op enkele plaatsen werden tot dekking nieuwe heesters ingeplant. De gereedschappen, en andere voorwerpen, benoodigd bij het begraven, werden onderhouden en zooveel noodig vernieuwd. Nieuwe ijzeren grafpaaltjes ten getale van 85 werden geleverd door de firma H. J. Reesink en Co. Het gebouw werd van buiten geheel geverfd en het gestucadoorde plafond in de doorgang vervangen door een houten plafond. De onderhoudskosten hebben bedragen 1197,511/2 Brandblusclimiddelen. De beproeving en schouwing der brandbluschmid- delen geschiedde geregeld. De brandbluschmiddelen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in goeden toestand. Het aantal brandkranen bedraagt 126. Het materieel bestaat uit: Zeven brandspuiten, tevens losse aanjagers, welke als volgt geplaatst zijn: twee in de Hoven, twee op het Broederenkerkplein en drie op den Paardenwal, alsmede drie vaste aanjagers: één in de Hoven,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 39