72 Voor aan- en inplanten werden uit de Gemeentelijke kweekerij betrokken 200 peppelenheesters, welke ge plant zijn langs den weg over den Galileenkamp, in de Groote- en Kleine Moesmate, langs de Kijfsdijken en langs het havenkanaal op helbergen. Voor inboeting en aanplanting in de plantsoenen werden uit de kweekerij betrokken ruim 500 boomen, sier- en dekheesters en conifeeren, ruim 19000 voor jaarsbloemen, en ongeveer 12000 zomerbloemen, en vaste of overjarige planten. Nog werden een 10-tal bloemperken beplant met bloembollen, hoofdzakelijk tulpen, waarvan een gedeelte werd geleverd door de firma de Graaf en Zonen, bollenkweekers te Lisse en een groot gedeelte bestond uit vroeger gekochte bollen welke opgekweekt werden in de kweekerij. Het aantal broeiramen werd vermeerderd met 10 eenruiters, de bestaande werden alle geverfd, evenals de broeibakken, waarvan enkele geheele vernieuwing zullen moeten ondergaan. De planten, bewaard in de serre, hielden zich zeer goed en er behoefde weinig gestookt te worden, wegens het zachte weder gedurende den winter. De jonge lindeboomen, geplant langs den straatweg naar Voorst, groeiden allen, en hielden zich zeer goed. Dit jaar werd weer een gedeelte van de iepenboomen langs genoemden weg verkocht, de bermen werden ter breedte van 2 meter, en ter diepte van 1.20 meter losgewerktde stobben en wortels daaruit verwijderd en het geheel werd geëgaliseerd, daarna opnieuw be plant met jonge Amerikaansche eikenboomen, welke bij inschrijving geleverd werden door H. J. Westen- 73 dorp ten getale van 115 stuks voor de som van 170,50. De uitgaven voor bovengenoemde werken en voor de beplanting hebben te zamen bedragen 583,45. Aan weerszijden bij de nieuwe brug in den Deven- terweg werd een lage heesterbeplanting gemaakt; in verband daarmede werd het lage wandelpad wat om gelegd, en de andere paden op het Engelsche Kerkhof op normale breedte gemaakt, de taluds bij de brug werden met graszaad bezaaid en beplant met heesters en overjarige planten. Voor de beplanting werd alles betrokken uit de Gemeentelijke kweekerij. Het talud langs de groote gracht aan den Martinet- singel bij de Walstraat werd onder profiel gebracht, en daarna voor afslag met rijsbeslag en puin bekleed; plantsoen werd geplant langs de gracht, en tegen de houtbergplaats van de firma Schultz en Co., waardoor het onoogelijke aanzien op genoemde houtbergplaats werd bedekt, het grasperk werd verlegd, een met koolasch verhard wandelpad er door gelegd, het niet begroeide gedeelte langs de gracht met graszoden bedekt en enkele groene heestergroepen werden bij- geplant. Ook werden 3 boomen op de hoogte aan het Zuideinde der IJsselkade geplant. De iepenboomen langs de Pollaan op de Marsch, langs de Havenstraat, den Louisesingel, den Berkelsingel, de:i Tadamasingel en den Emmerikschen weg werden gesnoeid. Het afkomende hout werd met eenige per- ceelen wilgenhaar, rijswaardenhout en doorns verkocht. De boomen langs den Berkelwandelweg, het Engelsche Kerkhof, het Slingerbosch en in een gedeelte van het Coenenspark, werden van het doode hout gezuiverd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 38