70 den Noordelijken oever gedeeltelijk opgenomen en her steld en de voet met perkoenpalen voorzien. De Binnengracht werd geregeld gespuid en sclioon- gehouden. Het gedeelte tusschen den Berkelsingel en de Laar- brug werd uitgediept. Over liet geheel wordt de Binnengracht door de bewoners der daaraan grenzende perceelen zeer mis bruikt tot afvoer en verwijdering van allerlei vuil, waardoor onophoudelijke zorg voor reinhouden zeer noodig is. De houten oeververdediging bij den duiker Berkel singel en Manebrug werd door een genietselden kaai muur vervangen en daarbij eene nieuwe watertrap gemaakt. De ijzeren kraan aan de IJsselkade werd geverfd. Dijken en Waterkeeringen. Het onderhoud van dijken en waterkeeringen ge schiedde naar behooren, en zij verkeeren in goeden toestand. De taluds van den zomerdijk over de Marscli en langs de Polweiden, welke door hoogen waterstand en golfslag waren uitgespoeld of stuk geslagen, werden opnieuw ingevuld, met graszoden belegd en vastgeklopt. De kade langs den linker Berkeloever beneden de Pallandtsbrug werd over een lengte van 420 meter geheel vernieuwd en 0.30 M. opgehoogd, terwijl ook langs den rechter Berkeloever boven de Pallandtsbrug, over een lengte van 200 meter de kade 0,25 M. 71 verhoogd werd; beide werken waren noodzakelijk, het eerste om het bouwland in de Linie van Hooff, het tweede om de weilanden de Groote Koppelen bij plotselingen was van de Berkel voor inundatie te vrijwaren. De kosten van onderhoud, aan dijken besteed, hebben bedragen 245,19. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De plantsoenen en wandelplaatsen werden met zorg onderhouden; het onderhoud bestond hoofdzakelijk in het geregeld afmaaien der gazons en grasperken, het afsteken of knippen der kanten, het schoffelen en op harken der paden, het schoonhouden van de heester- perken, met inbegrip van het inplanten van nieuwe heesters, conifeeren en vaste of overjarige planten, het steken, vervoeren, en leggen van eenige honderden meters graszoden voor grasbanden langs de paden in het Coenenspark, het Slingerbosch, het Engelsche Kerkhof en den Berkelwandelweg, alsmede op den Boompjeswal, den Louisesingel, het Stationsplein, de IJsselkade, en den Martinetsingel. Ook is onder het onderhoud begrepen het bemesten, sproeien en gieten der bloem- en grasperken, en het opnieuw bemesten, bezaaien of beplanten van de ver schillende bloemperken. De bloemen en planten, hiervoor benoodigd, werden voor een gedeelte in de Gemeentelijke kweekerij ge kweekt, en de ontbrekende bij inschrijving door de Zutphensche bloemisten geleverd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 37